Průzkum: Manažeři mají nedostatek sebedůvěry při realizaci projektů

Markéta Pastuchová | 17.09.2010 | Analýzy, Bezpečnost, Cloud, Hardware, Internet a služby, Mobilita, Ostatní, Podniková infrastruktura, Software | Žádné komentáře

Společnost IFS ve spolupráci s Mezinárodní asociací projektových manažerů (International Project Management Association, IPMA) provedla průzkum mezi řediteli a manažery v projektově orientovaných podnicích s cílem odhalit vliv poklesu ekonomiky na požadavky, s jakými se projektově orientovaná odvětví setkávají.

Dvě třetiny respondentů souhlasí, že oproti minulosti vzrostla důležitost procesních nástrojů podnikového softwaru pro realizaci projektů.

Dotazovaní ředitelé i projektoví manažeři také souhlasili s tím, že tři nejdůležitější faktory pro konzistentní a efektivní řízení projektů jsou plánování zdrojů (55 %), integrované podnikové systémy (52 %) a data v reálném čase (47 %).  Tyto výsledky ukázaly, jaké jsou priority organizací z hlediska investic do IT a řešení založených na projektech. I přesto, že IT systémy byly označeny za investiční prioritu a také jsou považovány za klíčové pro úspěch podniku, pouze jedna čtvrtina organizací má pro řízení projektů zavedeny plně integrované firemní IT systémy.

Z průzkumu dále vyplývá, že téměř tři čtvrtiny (72 %) ředitelů a projektových manažerů označuje schopnost řídit projekty za zásadní nebo zcela nezbytnou pro budoucí růst podniku. Přesto pouze 11 % respondentů si je velmi jisto tím, že dokážou zvládat projekty kriticky důležité pro podnik tím nejefektivnějším způsobem. Jen jedna čtvrtina (25 %) z dotazovaných podniků má plně integrované IT systémy pro projektové řízení a pouze 12 % všech podniků si je velmi jisto tím, že mají k dispozici všechny informace potřebné pro efektivní realizaci projektů, a to i přesto, že integraci IT a dostupnost dat v reálném čase označili za priority v řízení projektů.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm − = sedm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz