Oracle VM 3.0 vylepšuje virtualizaci serverů

Albert Ryba | 29.08.2011 | Aktuality, Cloud, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Společnost Oracle představila svým zákazníkům, partnerům i odborníkům Oracle VM 3.0, nejnovější verzi svého řešení pro správu a virtualizaci serverů.

Řešení Oracle VM 3.0 je vhodné pro rozložení zátěže v datových centrech. Nabízí nové funkce pro správu na základě politik (zásad), umožňuje pokročilou správu úložných zařízení přes rozhraní Oracle VM Storage Connect a centralizovanou správu konfigurace sítě. Nová verze lze jednodušeji používat, vylepšena byla rovněž podpora pro formát OVF (Open Virtualization Format).

Oracle VM 3.0 umožňuje správcům zrychlit a automatizovat zprovoznění nových virtuálních strojů (provisioning). Výrazné snížení času i režie v celém (end-to-end) procesu poskytování virtuálních strojů zjednodušuje IT procesy a pomáhá organizacím snížit náklady. Řešení dovoluje podel výrobce zákazníkům nasazovat podnikový software rychle, standardizovaným způsobem a bez chyb. Pro aplikace, middleware a databáze společnosti Oracle je k dispozici více než 90 předpřipravených šablon (Oracle VM Templates). Předkonfigurované sady virtuálních strojů mohou obsahovat i celé vícevrstvé aplikace a související politiky pro správu.

Oracle VM 3.0 je údajně čtyřikrát škálovatelnější než poslední nabídka společnosti VMware. Podporuje až 128 virtuálních procesorů na virtuálním stroji, oproti konkurenci navíc za zlomek nákladů. Na serverech Oracle Sun Fire X4800 M2je možné podporovat až 160 fyzických procesorů a 2 TB paměti. Ve srovnání s VMware vSphere5 na Red Hat Enterprise Linux je řešení Oracle VM 3.0 provozované na Oracle Linuxu v přepočtu na virtuální stroje čtyřikrát levnější.

Řešení Oracle VM lze zdarma stáhnout, jeho použití je spojené s nulovými náklady na licence. Cenově dostupná podpora s kvalitou odpovídající požadavkům podnikových zákazníků je k dispozici na bázi modelu předplatného (vztaženo na počet serverů).

Zvýšená škálovatelnost, podpora nejmodernějšího hardwaru a operačních systémů (včetně Oracle Linux, Oracle Solaris a Microsoft Windows) a nulové náklady na licence umožňují zákazníkům nasadit Oracle VM 3.0 jako výchozí řešení pro virtualizaci serverů v rámci celého datového centra, kde jsou provozovány produkty řady různých dodavatelů.

Řešení Oracle VM 3.0 je optimalizováno pro použití spolu s hardwarem a softwarem společnosti Oracle. V této kombinaci nabízí zvýšení výkonu, rychlejší nasazování aplikací a vylepšené možnosti správy dalšího softwaru Oracle.

Oracle VM Manager 3.0 využívá rozhraní Oracle Application Development Framework (ADF) a Oracle WebLogic Server 11g. Výsledkem je zjednodušení správy, kterou lze provádět z rozhraní webového prohlížeče a nevyžaduje žádný speciální software na straně klienta.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


tři − = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz