České Radiokomunikace spouští IaaS služby

Albert Ryba | 07.09.2011 | Aktuality, Cloud, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Společnost České Radiokomunikace rozšiřuje spektrum svých služeb o Smart Cloud a vstupuje na trh ICT. Jako první telekomunikační společnost v ČR vybudovala vlastní dedikované virtuální datové centrum a začala nabízet infrastrukturu jako službu (IaaS).

„Se službou Smart Cloud České Radiokomunikace vstupují do oblasti ICT řešení,“ říká Kamil Levinský, generální ředitel Českých Radiokomunikací, a dodává: „Díky našemu cloudu mohou firmy výrazně ušetřit na nákladech, které jsou spjaty s IT, a to až ve výši 60%. V kombinaci s vlastní telekomunikační sítí našim klientům navíc garantujeme tu nejlepší možnou ochranu všech firemních dat.“

Služba Smart Cloud je určena firmám, jejichž cílem je zefektivnit IT infrastrukturu a hlavně snížit celkové výdaje na chod společnosti. Zákazník díky této službě získá okamžitý přístup k moderní IT infrastruktuře bez investičních nákladů a komplexní řešení včetně souvisejících telekomunikačních služeb.

Pro poskytnutí nejvyššího možného výkonu a při zajištění maximální bezpečnosti České Radiokomunikace zvolily pro službu Smart Cloud platformu VBLOCK, což je konsistentní systém vyvinutý speciálně za účelem poskytování cloudových služeb. V rámci platformy Smart Cloud je možné poskytnout nejen virtuální servery přesně optimalizované na míru jednotlivým aplikacím, ale také fyzické oddělené servery pro aplikace bez limitace výkonu, plně integrovatelné do homogenního celku a několik variant velmi výkonných datových úložišť.

U služby Smart Cloud je garantována vysoká úroveň fyzické, technologické a provozní bezpečnosti. Propojení se službami Smart Cloud je realizováno výhradně přes vlastní páteřní telekomunikační síť Českých Radiokomunikací a tím je zajištěna bezpečnost dat nejen co se týká jejich umístění, ale zároveň i v průběhu jejich přenosu. Velmi přísná bezpečnostní opatření zajišťují, že k uloženým datům má přístup pouze uživatel služby.

S ohledem na kombinaci zvolené platformy, použité telekomunikační sítě a technologií jsou služby Smart Cloud poskytovány s garantovanou dostupností 99,99%.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět + šest =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz