Microsoft inovoval Office Web Apps

Albert Ryba | 30.09.2011 | Aktuality, Internet a služby, Software | Žádné komentáře

Společnost Microsoft představila několik novinek ve svých webových aplikacích Office Web Apps, které jsou přístupné uživatelům služby Windows Live (například majitelé účtu Hotmail.cz) a využívají k ukládání dokumentů webové úložiště SkyDrive.

Novinky se týkají webových aplikací Excel Web App a OneNote Web App. Online verze kancelářské aplikace Excel nově umožňuje tisknout obsah dokumentu přímo z webové aplikace. Přibyly také funkce pro sloučení buněk a jejich automatické zarovnání. Po stisknutí pravého tlačítka myši na buňku se také nově v kontextovém menu objevily funkce pro zkopírování, vyjmutí a vložení. Novinkou v aplikaci OneNote Web App je podpora zobrazení obsahu, který byl vytvořen funkcí pro psaní inkoustem buď myší na počítači nebo perem či prstem na tabletovém zařízení.

Microsoft představil českou verzi webových aplikací Office Web Apps v loňském roce. Uživatelům umožňují přistupovat ke svým dokumentům, upravovat je a sdílet s ostatními odkudkoliv, kde je k dispozici připojení k internetu a prohlížeč. Používat je tak mohou jak uživatelé PC, tak Maců, tabletů nebo chytrých mobilních telefonů.

Uživatelé, kteří si chtějí webové aplikace Office Web Apps vyzkoušet, je mohou získat zdarma například registrací do služby www.hotmail.cz nebo www.skydrive.cz.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm − = pět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz