Adobe zpřístupní profesionální aplikace a služby pro tvorbu obsahu v cloudu

Albert Ryba | 20.10.2011 | Aktuality, Cloud, Software | Žádné komentáře

Společnost Adobe Systems na technologické konferenci MAX 2011 představila Adobe Creative Cloud – nový směr společnosti, který by měl zásadně změnit proces tvorby obsahu. Creative Cloud se má stát virtuálním místem pro kreativitu, kde budou uživatelé přístup k desktopovým a tabletovým aplikacím, kreativním službám a ke sdílení výsledků své práce.

Iniciativa Adobe Creative Cloud byla představena současně s novou sadou aplikací Adobe Touch Apps pro tvorbu obsahu na tabletových zařízeních. Tyto nové aplikace přinášejí uživatelům tabletů kreativitu na vysoké úrovni a využívají on-line služby pro sdílení souborů, pro jejich zobrazení nebo další vylepšení v software Adobe Creative Suite.

Adobe Creative Cloud se má stát centrem pro prohlížení, sdílení a synchronizaci souborů vytvořených pomocí Adobe Touch Apps a Adobe Creative Suite a zahrnuje 20 GB on-line úložiště. Dále by se mělo rychle rozvíjet směrem ke službě, která bude poskytovat přístup ke stěžejním kreativním aplikacím a službám Adobe a stát se zdrojem pro zájemce o kreativitu, a to údajně za velmi zajímavou cenu (která ovšem zatím nebyla zveřejněna). Počátkem roku 2012 se očekává, že k Adobe Creative Cloud budou patřit následující součásti:

·    Aplikace – Přístup do portfolia nástrojů Adobe Creative Suite, stejně jako k šestici představených aplikací Adobe Touch Apps. Nabídka bude obsahovat desktopové nástroje, jako jsou Photoshop, InDesign, Illustrator, Dreamweaver, Premiere Pro, After Effects a další nástroje, jako je Adobe Edge a Muse.
·    Služby – Klíčové technologie Adobe Digital Publishing Suite pro poskytování interaktivních publikací na zařízení typu tablet, řada Adobe Business Catalyst pro vytváření a správu webových stránek a nové služby pro navrhování, jako je možnost využívat tzv. cloud-based fonty pro design webových stránek přes technologie Adobe získané prostřednictvím akvizice Typekit.
·    Komunity – Funkce, které podporují tvůrce při prezentování a sdílení jejich práce a nápadů s kolegy po celém světě a fóra pro zpětnou vazbu a inspiraci, která podpoří spojení mezi kreativními lidmi. Adobe Creative Cloud se chce stát ústředním bodem pro každého kreativce.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ dva = sedm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz