Cisco a Citrix vytvářejí strategickou alianci pro zrychlení nasazení virtuálních desktopů

Albert Ryba | 13.10.2011 | Aktuality, Cloud, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Společnosti Cisco a Citrix ohlásily vznik strategické aliance za účelem vývoje a následného doručování řešení, které pro zákazníky zjednoduší a zrychlí hromadné nasazování virtuálních desktopů. Prostřednictvím této aliance chtějí Cisco a Citrix přinášet inovace, jež zjednoduší nasazení virtuálních desktopů a aplikací.

Cílem je rovněž zlepšení uživatelské zkušenosti při práci s virtuálními desktopy, čehož chtějí společnosti docílit prostřednictvím vysoce zabezpečené technologie Citrix HDX v kombinaci se síťovou infrastrukturou od Cisco. Oba účastníci strategické aliance se rovněž zaměří na další výzkum a vývoj v oblasti datových center a cloudových technologií, aby tak pomohli zrychlit nasazování cloudových služeb.

Spolu s tím, jak se celé odvětví IT postupně přesouvá z období dominance osobních počítačů směrem do Éry Cloudu, kdy mobilní pracovní síla potřebuje zajistit přístup k vizuálně bohatým aplikacím z libovolného zařízení kdykoliv a kdekoliv, se podniky přiklánějí k virtualizaci desktopů jakožto k nástroji, který jim pro tyto potřeby umožní zajistit nezbytnou bezpečnost, flexibilitu a nákladovou optimalizaci tím, že doručuje desktopy i aplikace jako centralizovanou službu. Například inovativní řešení Cisco Virtualization Experience Infrastructure (VXI) v kombinaci s nástroji Citrix XenDesktop pomáhají zákazníkům úspěšně procházet těmito dramatickými změnami v oblasti virtualizace desktopů, práce v síti, datových center, multimedia a koncových zařízení.

Kombinace postavení společnosti Cisco v oblasti síťové infrastruktury, datových center a koncových zařízení s pozicí společnosti Citrix v odvětvích virtualizace a doručování desktopů, aplikací i dat, přináší nově vzniklou aliancí možnost nabízet řešení, která umožní podnikům snadno a s nákladovou šetrností doručovat virtuální desktopy na miliony PC, Maců, tabletů, smartphonů a tenkých klientů. Tato aliance bude rovněž nabízet řešení pro datová centra, která organizacím umožní snazší nasazení infrastruktury nutné pro doručování podle modelu “IT jako služba” bez ohledu na geografickou polohu. Cisco a Citrix se chtějí společně věnovat objevování nových způsobů integrace technologií v následujících oblastech:

·    Síťové produkty Cisco budou vybaveny plnou podporou technologie Citrix HDX: Obě společnosti chtějí maximálně podporovat technologii Citrix HDX v síťových produktech Cisco, aby tak mohly uživatelům řešení Citrix XenDesktop a XenApp nabídnout vizuálně bohatou zkušenost. Jako první výsledek dohody o strategické alianci přinese společnost Cisco novou verzi Cisco Wide Area Application Services (WAAS) s plnou optimalizací pro technologie Citrix XenDesktop a Citrix HDX, a to již ve čtvrtém kvartálu tohoto roku. WAAS, oznámený k dnešnímu dni jako součást příští fáze VXI od Cisco, je otevřeným, validovaným řešením pro virtuální pracovní plochu, které si klade za cíl dále zvýšit výkon virtuálních aplikací a desktopů doručovaných prostřednictvím síťové infrastruktury Cisco.
·    Vylepšená podpora pro koncová zařízení a multimedia: Cisco a Citrix budou spolupracovat rovněž ve snaze o optimalizaci uživatelské zkušenosti při práci s virtuálními desktopy a aplikacemi na koncových zařízeních Cisco. To bude zahrnovat vzájemnou kooperaci v oblasti práce s médii, hlasem a videem na koncových zařízeních určených pro spolupráci, jako jsou Cisco Virtual Experience Clients (VXCs) a podnikový tablet Cisco Cius. Za tímto účelem budou využity vlastnosti produktů Citrix XenDesktop a univerzálního softwarového klienta Citrix Receiver.
·    Akcelerace inovací v oblasti datových center prostřednictvím Cisco UCS, Citrix XenDesktop a Citrix XenServer: V posledních letech se společnosti Cisco a Citrix staly pionýry v dodávkách reálně použitelných virtualizovaných desktopů svým zákazníkům. S rozšířenou pamětí Cisco Unified Computing System (Cisco UCS) a řešeními Unified Fabric Cisco a Citrix virtual desktop jsou společnosti schopny dodávat virtuální desktopy vyhovující nejvyšším tržním nárokům na hustotu nasazení a výkon. V návaznosti na tyto úspěchy budou obě společnosti pokračovat v rozšiřování spolupráce, aby prostřednictvím technologií Cisco UCS, XenDesktop a XenServer zajistily další rozvoj a optimalizaci svých řešení.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ tři = jedenáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz