Cisco rozšířilo virtualizační platformu VXI

Jiří Novák | 19.10.2011 | Aktuality, Cloud, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Společnost Cisco představila rozšíření své virtualizační platformy VXI (Virtualization Experience Infrastructure). Ta se rozrostla o nové koncové body, optimalizaci pro Citrix XenDesktop a řadu softwarových vylepšení.

Novinky v portfoliu VXI přicházejí s inovacemi založenými na technologiích Cisco Unified Communications a přinášejí video a audio komunikaci v HD kvalitě do virtuálních desktopů. Současně byla také oznámena optimalizace služeb Cisco Wide Area Application Services (WAAS) pro Citrix XenDesktop, která umožní lepší škálovatelnost komunikace virtuálních desktopů v rámci WAN sítí. Jde o první výsledek nově navázané strategické spolupráce Cisco se společností Citrix v oblasti virtualizačních řešení.

Virtualizace desktopů je v podnikové sféře stále žádanější a očekává se, že v následujících dvou letech dosáhne prodej koncových zařízení pro virtuální desktopy 70 milionů kusů – respektive podílu okolo 15 % na trhu s pracovními stanicemi pro podnikovou sféru. Na tento trh míří Cisco s otevřeným řešením VXI, které sjednocuje produkty a technologie napříč celým portfoliem síťových služeb Cisco a partnerů. Platforma integruje například Cisco Collaboration, Cisco Data Center Virtualization a Cisco Borderless Networks  s řešeními partnerských společností jako je Citrix či VMware.

Hlavní představené novinky:

Tenký klient VXC 6215 – Představuje koncové zařízení pro virtuální desktopy, které má při minimální spotřebě zajistit funkce srovnatelné s klasickým desktopem – včetně HD videa a audio komunikace.

Softwarový klient Cisco VXC 4000 – Ten přemění standardní PC v klientské zařízení pro virtuální desktop.  Minimální nároky na hardware umožňují jako klienty využít i starší PC a zachovat tak stávající investice do ICT. VXC 4000 spolupracuje s Citrix XenDesktop a VMware View na platformách od Windows XP až po Windows 7.

Optimalizace WAAS pro Citrix XenDesktop –  Technologie Cisco WAAS umožní redukovat objem přenášených dat mezi klienty a XenDesktop až o 60 %, což znamená nejen výrazné úspory síťových prostředků, ale také možnost připojit až dvojnásobek klientů a současně zrychlit komunikaci se serverem až o 70 %.

Rozšíření technologie ISE (Cisco Identity Services Engine) – Rozšíření o podporu virtuálních desktopů umožňuje centralizovat správu bezpečnostních politik založených na kontextu komunikace (analýza obsahu) pro fyzická i virtuální zařízení. ISE dokáže rozlišit konkrétní koncová zařízení dle jejich účelu, vlastníka (firemní, soukromé) či polohy a automaticky na ně aplikovat příslušné bezpečnostní scénáře.

Rozšíření Cisco Validated Designs (CVDs, sady ověřených návrhů infrastruktury) – Rozšíření o virtuální desktopy a řešení Citrix XenDesktop 5.5, VMware View 5 a další.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět − dva =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz