D-Link rozšířil řadu firemních switchů SmartPro

Albert Ryba | 27.10.2011 | Aktuality, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

D-Link, výrobce profesionálních síťových řešení, představil novou řadu přepínačů SmartPro. Řada DGS-1500 je zaměřena na střední segment a svým výkonem a rozsahem funkcí stojí na pomezí mezi Smart přepínači a řiditelnými přepínači.

Tři nové přírůstky – gigabitový SmartPro přepínač DGS-1500-20 s 20 porty, DGS-1500-28 s 28 porty a DGS-1500-52 s 52 porty – zaujmout uživatele mají podle slov výrobce především kombinací vysokého výkonu a energeticky úsporného provozu. Všechna SmartPro zařízení obsahují technologie D-Link Green verze 3.0.

Byly přidány také funkce statického směrování. Nastavení konfigurace ulehčují prostředky pro intuitivní správu, například Single IP Management (ovládání skupiny přepínačů jako virtuálního stohu přes jednu IP adresu). Na zabezpečení se podílejí funkce D-Link Safeguard Engine a Access Control List (ACL).

Řada DGS-1500 SmartPro – Přehled hlavních vlastností
•    Zjednodušená správa díky D-Link Single IP Management (virtuální stohování) a statickému směrování
•    Zabezpečení – D-Link Safeguard Engine, ochrana přístupu k síti (až 256 statických MAC adres), ochrana proti podvržení MAC adresy (ARP spoofing), přístupové seznamy (Access Control List)
•    QoS (Quality of Service) – řízení priority provozu kompatibilní s 802.1p (4 fronty na portu)
•    Funkce pro úsporu energie – odstavení linky (pohotovostní stav portu), konstrukce bez ventilátoru (DGS-1500-20 a DGS-1500-28) nebo s inteligentní regulací ventilátoru SmartFan (DGS-1500-52), kompatibilita s IEEE 802.3az EEE (Energy Efficient Ethernet)
•    Standardní funkce pro Layer 2, například Flow Control, IGMP Snooping, Rapid Spanning Tree, Link Aggregation a Loopback Detection

Prostředky pro správu, jako je D-Link Single IP Management, mají podle výrobce umožnit zvládat rostoucí nároky na konfiguraci sítě. Vestavěná technologie Single IP Management (virtuální stohování) má nabídnout flexibilní konfiguraci a optimalizaci provozu sítě – přes jednu IP adresu je možné nastavovat a kontrolovat až 32 zařízení. Všechny tři modely SmartPro tak mají za cíl zjednodušit práci administrátorů při správě jednotlivých prvků sítě.

Bezpečný provoz přepínačů je řízen funkcí D-Link Safeguard Engine. Například pokud viry nebo červi způsobí nadměrné zvýšení provozu v síti, integrovaný zabezpečovací mechanizmus podle slov D-Linku ochrání síť před zahlcením – přepínače DGS-1500 automaticky izolují postižený port a odpojí jej. Další ochranu zajišťují funkce Access Control List (ACL), kontrola přístupu podle portu/MAC nebo blokování ARP Spoofingu. Nastavením přístupových práv pomocí ACL lze u přepínačů DGS-1500 regulovat přístup jednotlivých uživatelů k příslušným datům nebo funkcím. Usnadňuje se tím také správa síťové infrastruktury. Ochrana proti ARP Spoofingu monitoruje příslušný síťový protokol (Address Resolution Protocol), eliminuje interní hrozby a zabezpečuje LAN a tím i citlivá firemní data.

Řada DGS-1500 SmartPro je vybavena širokými možnostmi konfigurace, podporuje prioritní fronty podle 802.1p a zajišťuje vysoký výkon sítě. Například funkce Automatic VLAN převádí hlasové přenosy automaticky do vyhrazeného kanálu LAN a upřednostňuje streamy digitálních dat. To umožňuje souběžný přenos hlasu nebo videa přes síť s optimální kvalitou zvuku a obrazu.

Všechny modely řady SmartPro jsou vybaveny nejnovější technologií D-Link Green a pracují podle standardu Energy Efficient Ethernet (IEEE 802.3az EEE). Do všech modelů řady DGS-1500 byly integrovány energeticky úsporné funkce, například diagnostika kabelů, zahrnující přizpůsobení síly signálu délce kabelu a automatické zjišťování stavu linky.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ šest = třináct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz