ET1 od Motoroly: Další podnikový tablet s Androidem přichází

Markéta Pastuchová | 11.10.2011 | Aktuality, Hardware, Mobilita | Žádné komentáře

Tablet ET1 od společnosti Motorola Solutions (tedy nikoliv od Motorola Mobility, kterou nedávno koupil Google), disponuje 7“ dotykovým displejem s technologií Gorilla Glass, dvoujádrovým procesorem TI-OMAP4 s frekvencí 1 GHz a 1 GB operační paměti. Dále je vybaven interní flash pamětí o kapacitě 4 GB a předinstalovanou paměťovou kartou s dalšími 4 GB. Co se týká použitého OS, jedná se překvapivě o starší Android 2.3 Gingerbread, nikoliv o tabletovou verzi 3.0. K podobnému kroku se rozhodl například i Amazon ve svém tabletu Kindle Fire a Motorola svoje rozhodnutí obhajuje slovy, že starší verze Androidu byla zvolena na základě zpětné vazby od zákazníků.

Zkratka ET1 znamená Enterprise Tablet 1, což předurčuje i jeho výbavu. To se podle výrobce projevuje zejména ve větší odolnosti, možnosti vybavit zařízení čtečkou čárových kódů nebo magnetických pásků, ve výměně bateriové jednotky bez přerušení provozu (hot-swap s paměťovou záložní baterií, která je schopná uchovat RAM data až 15 minut, když je hlavní baterie odstraněna) a bezpečném softwarovém systému. K dispozici jsou rovněž doplňky nezbytné pro průmyslovou sféru, jako jsou bezpečné dobíjecí stanice s více sloty.

Tablet Motorola ET1 je vybaven bezdrátovým Wi-Fi připojením, podporuje Bluetooth a je chráněný heslem, takže jej může  sdílet více zaměstnanců a zároveň byl jejich přístup zabezpečený v souladu s jejich úrovní zodpovědnosti a právy přístupu. Na základě přihlašovacích informací může vedení automaticky kontrolovat a monitorovat využívání schválených aplikací, což pomůže zajistit neustále vysokou úroveň produktivity práce.

Díky podpoře portfolia softwarových modulů pro podniky od společnosti Motorola, včetně RhoElements, nového aplikačního rámce HTML5, mohou nyní podniky rychle a levně vyvíjet podnikové aplikace a instalovat je jak na zařízeních s tradičním systémem Windows Embedded Handheld, tak na zařízeních společnosti Motorola se systémem Android, což vede ke konzistentnosti v práci s těmito zařízeními. Pro obchodníky jsou pak připraveny aplikace včetně asistovaného prodeje, mobilního místa prodeje, elektronických dashboard panelů pro vedení společnosti, řízení a dodržování plánovaných programů nebo třeba vyhledávače položek.

Tablet ET1 od Motoroly by měl být k dostání již během tohoto čtvrtletí se servisním programem společnosti Motorola, „Service from the Start with Comprehensive Coverage“, který zahrnuje normální opotřebení, stejně jako náhodné poškození vnitřních i vnějších komponentů.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


jedna + = dva

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz