Eaton uvádí nový BladeUPS pro modulární napájení blade serverů

Albert Ryba | 10.10.2011 | Aktuality, Hardware, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Eaton představil řešení pro záložní napájení a ochranu blade serverů a IT zařízení, využívající  třífázový, modulární BladeUPS. Ten je designován pro použití v malých a středních datových centrech.

Modulární BladeUPS je speciálně navržen pro potřeby IT zařízení v datových centrech. Poskytuje stabilní napájení a zároveň umožňuje jednoduché modulární rozšiřování v závislosti na nárůstu spotřeby energie centrálních jednotek blade serverů. Eaton BladeUPS zároveň díky své 98% energetické účinnosti udávané výrobcem snižuje provozní náklady datových center.

Výkonový rozsah se pohybuje mezi 12 a 60 kW ve spolehlivostní konfiguraci N+1, při čemž konfigurace N+1 s výkonem 60 kW se vejde do jediného 12″ stojanu. Kapacitu BladeUPS lze pak rozšiřovat po 12 kW modulech. Ty zaujímají ve 12″ stojanu celkem šest výškových modulů (tzv. 6U). Bez baterií BladeUPS váží 61 kg, s bateriemi pak 140 kg.

Půdorys Eaton BladeUPS je o 70 % menší než běžné konkurenční produkty. V kombinaci s uvedeným řešením N+1 a výkonem 60 kW může jen na nákladech na energii uspořit v řádu měsíců i let poměrně významné částky.

Eaton BladeUPS doplňuje stávající portfolio záložních zdrojů Eatonu (zařízení UPS), které tak zrcadlí produktové portfolio distributorů a prodejců IT zařízení. Eaton nabízí pro serverovny a pro malá a střední datová centra řadu stavebnicových, snadno konfigurovatelných řešení pro ochranu napájení. Tato řešení obsahují všechny potřebné komponenty pro vybudování plně provozuschopného malého datového centra, včetně UPS, jednotek rozvaděčů a konstrukčních a monitorovacích prvků IT zařízení. Stavebnice se dodávají v šesti „velikostech“, přičemž L, XL, a XXL řešení obsahují Eaton BladeUPS, které splňují požadavky na napájení při příkonu od 12 kW do 60 kW, v konfiguraci N+1.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři − = tři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz