HP s Microsoftem usnadní firmám cestu do cloudu

Jiří Novák | 18.10.2011 | Cloud, Hardware, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Společnost Hewlett-Packard ohlásila nové modely virtualizovaných serverů z řady VirtualSystems, které jsou dodávány s již předkonfigurovaným softwarem Microsoftu pro rychlejší nasazení virtualizované zátěže.

Systémy označované jako VirtualSystems pro Microsoft (VirtualSystems for Microsoft) od HP disponují již v rámci dodávky virtualizačním softwarem Hyper-V a mají pomoci zákazníkům rychle nasadit aplikace jako SharePoint, Exchange Server či SQL Server, jak potvrzuje Jeff Carlat, ředitel pro servery, software, storage a networking v HP.

Virtuální zátěž, hardware a další zdroje pak mohou být spravovány za využití nástrojů HP Insight Control a Microsoft System Center.

Nové předkonfigrované systémy Hewlett-Packard mají být cestou k usnadnění budování privátních a veřejných cloudů a také k jejich propojení v rámci hybridních cloudů. Systémy VistualSystems využívají stejnou architekturu jako již dříve představené modely HP CloudSystem, které kombinují storage, síťové prvky a servery a jsou zaměřené na redukci latence při cloudovém nasazení.

Virtualizované systémy mají firmám pomoci se škálováním aplikací podle jejich potřeb a škálování dobře funguje i u tradičních aplikací, které mohou lépe reagovat na měnící se zátěž.

Frances Guida, manažer HP pro cloudová řešení a infrastrukturu, k tomu dodává, že HP a Microsoft se snaží o usnadnění přesunu aplikací zákazníků do prostředí cloudu a HP již dříve nabízelo podobné produkty využívající virtualizační technologie od VMware. Nyní tedy s dochází k rozšíření nabídky o řešení Microsoftu.

Systémy VirtualSystems pro Microsoft budou k dispozici od listopadu za cenu kolem 175 000 dolarů (bez licencí Microsoftu). Budou nabízeny ve dvou verzích – VS1 pro firmy, které chtějí hostovat kolem 750 virtuálních strojů a VS2, jež pak budou určeny pro hostování zhruba 2 500 virtuálních strojů. Systémy VS1 pak budou obsahovat až osm serverů HP ProLiant DL380 G7, 1Gb a 10Gb ethernetové připojení a storage systém P4500 LeftHand SAN s možností škálování úložného prostoru od 14 TB do 57 TB. Modely VS2 pak budou zahrnovat až dvanáct serverů HP ProLiant BL460c G7, řadu modulů pro síťovou konektivitu a P4800 LeftHand SAN s kapacitou až 84 TB.

Vysoce výkonní servery ovšem nejsou vhodné pro všechny typy cloudového nasazení. Někteří poskytovatelé služeb, jako třeba Facebook, kteří zaznamenávají velké množství malých webových transakcí, se například dožadují architektury zahrnující tisíce nízkoenergetických modelů serverů.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři + = šest

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz