Komunikační karta Eaton ConnectUPS-X zdarma pro ochranu napájení serverů

Markéta Pastuchová | 18.10.2011 | Aktuality, Hardware, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Společnost Eaton informovala, že až do konce tohoto roku bude dodávat komunikační kartu ConnectUPS-X Web/SNMP k vybraným UPS zdarma.

Tato karta slouží jako komunikační brána mezi UPS a softwarem Intelligent Power. Ten je navíc schopen bez dalších nákladů souběžně spravovat až deset zařízení. Společnost Eaton nyní tuto kartu dává zdarma jako bonus při nákupu jeho UPS s dvojitou konverzí, tedy k Eaton BladeUPS, Eaton 9155 a Eaton 9355.

Datová centra ochrání kombinace UPS, komunikačního adaptéru ConnectUPS-X a softwaru Intelligent Power před všemi problémy spojenými s napájením. Toto řešení chrání mimo jiné proti výpadkům elektřiny, kolísavému napětí, ale i přepětí v elektrické síti. Chránit lze navíc i virtualizované servery. Toto řešení je vhodné pro standardní datová centra malé a střední velikosti nebo serverovny.

Co se týká modelů UPS, k nimž je dodávaná karta ConnectUPS-X zdarma, BladeUPS je řešením pro ochranu napájení vestavěnou do stojanů. Zatímco jednofázové Eaton UPS 9155 nebo třífázové Eaton UPS 9355 (s výkonem 8 až 40 kVA) jsou pak řešením spíše pro centralizovanou ochranu s klasickým odstupňovaným zálohováním energie. Tyto UPS stojí samostatně, nicméně jsou co do zastavěné podlahové plochy relativně nenáročné.

Oba typy záložních zdrojů lze spravovat a monitorovat pomocí softwaru Eaton Intelligent Power přes uživatelské rozhraní založené na webovém prohlížeči. Tento software podporuje nejpoužívanější virtualizační systémy, včetně VMware ESXi, vSphere 5 a vCenter, Microsoft Hyper-V a SCVMM, Citrix XenServer a XenCenter, stejně jako open-source Xen a Red Hat Enterprise Virtualisation.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− tři = šest

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz