Microsoft definitivně pohltil Skype

Jiří Novák | 14.10.2011 | Aktuality, Internet a služby, Ostatní | Žádné komentáře

Zástupci Microsoftu dnes oznámili, že došlo k dokončení akvizice společnosti Skype Global. Podmínky, za nichž Microsoft koupil internetovou komunikační společnost Skype za částku 8,5 miliardy dolarů, byly vyjednány investiční skupinou Silver Lake a transakce byla původně oznámena 10. května 2011. Akvizice proběhla za souhlasu správních rad obou společností, i když řada komentátorů nad spojením vyjadřovala určité znepokojení, zejména s ohledem na budoucí zachování bezplatných produktů pro korporátní sféru.

Výkonný ředitel společnosti Skype, Tony Bates s okamžitou platností přebírá funkci prezidenta nově vzniklé divize Skype ve společnosti Microsoft, která bude podřízena přímo výkonnému řediteli Microsoftu, Stevu Ballmerovi. Divize Skype bude i nadále poskytovat své současné produkty milionům lidí po celém světě. Později bude Skype postupně integrován do portfolia produktů Microsoftu. Zaměstnanci společnosti Skype budou postupně začleňováni do regionálních poboček společnosti Microsoft včetně České republiky, Estonska, Ruska, Švédska, Velké Británie, Lucemburska, Japonska, Singapuru, Hong Kongu a Spojených států.

Společnost Skype byla založena v roce 2003, o dva roky později byla koupena společností eBay a následně investiční skupinou vedenou společností Silver Lake v listopadu 2009. Za dobu své existence dosáhla společnost mnoha úspěchů při vývoji svých produktů a služeb, provedla několik strategických akvizic a sestavila schopný tým senior managementu. Akvizice společností Microsoft je dosud přezkoumávána v několika zemích a bude dokončena po skončení přezkoumání. Více informací o převzetí společnosti naleznete na http://www.microsoft.com/en-us/skype/.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− šest = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz