Netgear představuje první VDSL firewall UTM9S

Albert Ryba | 19.10.2011 | Aktuality, Bezpečnost, Hardware, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Společnost Netgear uvádí na trh firewall ProSecure UTM9S – své první průmyslové řešení pro jednotné řízení hrozeb (Unified Threat Management, UTM) s podporou VDSL i Wi-Fi přístupu. Zařízení nabízí prakticky neomezené množství logů aktivity, blokování hrozeb a mimo jiné i integraci s datovými úložišti Netgear ReadyNAS.

Model UTM9S je nejnovějším členem produktové řady Netgear ProSecure UTM, která zajišťuje komplexní zabezpečení sítě a obsahu internetu bez složitostí a vysokých cen tradičních řešení. ProSecure UTM9S je podle výrobce zároveň také prvním UTM firewallem, který nabízí vysokorychlostní přístup k internetu prostřednictvím integrovaného VDSL modemu (VDSL je nejnovějším standardem pro vysokorychlostní DSL připojení k internetu, zpětně kompatibilní se současnými ADSL sítěmi, včetně nejrychlejších přípojek ADSL2+). Funguje rovněž jako bezdrátový přístupový bod standardu Wireless-N. SMB firmy a pobočky podniků mohou tedy využívat vysokorychlostního připojení k internetu, poskytovat bezdrátové připojení a chránit se před internetovými hrozbami – a to vše současně prostřednictvím jediného přístroje.

Bezpečnostní zařízení většinou nabízejí jen velmi malý prostor pro ukládání logů a umístění nebezpečných dat do karantény. ProSecure UTM9S lze ovšem nastavit tak, aby automaticky zasílalo logy a nalezené hrozby z karantény do síťových úložišť Netgear ReadyNAS, což v praxi znamená prakticky neomezenou kapacitu pro forenzní analýzu.

Netgear ProSecure UTM9S bude v prodeji v nejbližších dnech prostřednictvím sítě autorizovaných distributorů a obchodních partnerů společnosti Netgear za doporučenou koncovou cenu začínající na 10 000 Kč vč. DPH, která bude zahrnovat i jednoletou ochranu před webovými a e-mailovými hrozbami a unikátní doživotní záruku na samotný přístroj.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět + devět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz