Nokia odhalila smartphony Lumia s Windows Phone 7.5 Mango

Albert Ryba | 26.10.2011 | Aktuality, Mobilita | Žádné komentáře

Firma Nokia na akci Nokia World podle očekávání odhalila posun ve své strategii a představila nové modely smartphonů, služeb a příslušenství, včetně prvních modelů v produktové řadě Lumia na platformě Windows Phone 7.5 (Mango) od Microsoftu. Ty jsou ovšem zaměřeny spíše na koncové uživatele než pro podnikové nasazení.

Dražší model Nokia Lumia 800 nabízí zaoblený 3,7“ AMOLED ClearBlack displej s rozlišením 480 x 800 px, 1,4GHz procesor Qualcomm Snapdragon MSM8255 s hardwarovou akcelerací a grafickým čipem. Nokia Lumia 800 dále disponuje fotoaparátem s optikou Carl Zeiss, umí přehrávat HD video, disponuje 16 GB interní uživatelskou pamětí a 25GB volného místa pro fotografie a hudbu na úložišti SkyDrive. Telefon je postavený na sociálních sítích, klade důraz na design, živé barvy (azurovou, magenta a černou) a přístup k internetu s přístupem k sociálním sítím na jediný dotek, dále se seskupováním kontaktů, integrovanou komunikací ve vláknech a Internet Explorerem 9. Předpokládaná prodejní cena modelu Nokia Lumia 800 by měla být přibližně 420 EUR bez daní a dotací. Bližší představení přináší propagační video:

Levnější model Nokia Lumia 710 určený pro širší vrstvy má také 3,7“ displej se shodným rozlišením jako model Lumia 800, ale vyrobený již jen klasickou technologií TFT, shodný zůstal i jednojádrový procesor Qualcomm Snapdragon MSM8255 s frekvencí 1,4 GHz.

Také Nokia Lumia 710 je navržena pro rychlý přístup k sociálním sítím, sdílení obrázků a mobilní přístup k internetu s IE9. Telefon bude dostupný v černé a bílé barvě s černými, bílými, azurovými, fuchsiovými a žlutými zadními kryty. Předpokládaná prodejní cena modelu Nokia Lumia 710 bude přibližně 270 EUR bez daní a dotací.

Oba smartphony nabízejí typické prvky značky Nokia optimalizované pro Windows Phone, včetně aplikace Nokia Drive, která přináší plnohodnotnou navigaci s bezplatnou hlasovou navigací a dedikovaným rozhraním pro využití v automobilech.

Novou Nokia Lumia 800 je možné si ve vybraných zemích již předobjednat na www.nokia.com. Ve Francii, Německu, Itálii, Nizozemsku, Španělsku a Spojeném království se na trh dostane v listopadu, a to u 31 největších operátorů a prodejců a s bezprecedentní marketingovou podporou. V Hong Kongu, Indii, Rusku, Singapuru a na Taiwanu bude dostupná ještě před koncem roku a na zbylých trzích se objeví počátkem roku 2012.

Nokia Lumia 710 se nejprve objeví v Hong Kongu, Indii, Rusku, Singapuru a na Taiwanu po boku Nokia Lumia 800 a na dalších trzích bude uvedena počátkem roku 2012.  Společnost Nokia dále oznámila svůj plán představit portfolio svých produktů počátkem roku 2012 také ve Spojených státech a v první polovině roku 2012 též v kontinentální Číně.

Kromě stávajících telefonů určených pro sítě WCDMA a HSPA plánuje Nokia představit také telefony s podporou LTE a CDMA a tím pokrýt specifické lokální potřeby některých trhů.

Nokia také představila i další čtyři nové mobilní telefony postavené na platformě S40 nabízející stylový design, přístup k sociálním sítím i lokalizační služby. Nokia Asha 300, Nokia Asha 303, Nokia Asha 200 a Nokia Asha 201 mají podle výrobce za cíl smazat rozdíl mezi chytrými a klasickými telefony, nabízejí QWERTY klávesnici i dotykovou obrazovku v kombinaci s rychlým a snadným přístupem k internetu, integrovanými sociálními sítěmi, zprávami i aplikacemi z Nokia Obchodu.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ šest = deset

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz