Proč může Ice Cream Sandwich Androidu uškodit?

Roman Kadlec | 23.10.2011 | Analýzy, Mobilita | Žádné komentáře

Android 4.0 Ice Cream Sandwich rozšířil možnosti operačního systému o množství užitečných funkcí. Jeho uvedení na trh ale může mít i kontraproduktivní vliv na situaci kolem zařízení s Androidem. Ice Cream Sandwich má představovat univerzální prostředek, který zruší dělení na tablet a telefon, což byl běžný problém předcházejících verzí Androidu.

Potíž je v tom, že aktuální verze Android Marketu neposkytuje rozdělení aplikací pro high-end tablety s Honeycombem (Android 3.0) a běžné tablety. Speciální sekci featured for tablet sice v Marketu najdete, počet aplikací v ní je ale nedostačující. Android Market nabízí obrovské množství aplikací, chybí jim však jasné rozdělení, případně způsob jak uživatele informovat, zda je aplikace určená pro malé nebo velké HD displeje.

Fragmentace Androidu je jeden z hlavních problému tohoto operačního systému. Podle Andyho Rubina z Googlu se zařízení dočkají aktualizace na Ice cream Sandwich v nejbližších týdnech, zkušenosti s předcházejícími verzemi toto tvrzení mírně diskreditují. Konkurence však dokazuje, že plánované vydávání aktualizací je možné. Microsoft také spolupracuje s vícero výrobci zařízení a uživatele platformy Windows Phone 7 o všem důležitém informuje prostřednictvím svých stránek.

Samozřejmě, že samotné aplikace jsou obvykle kompatibilní se všemi verzemi Androidu a na tabletu lze spustit aplikace, které jsou určené i pro smartphony. Problémem je v takovém případě ovšem grafické a uživatelské rozhraní – to je určené pro malé displeje a ne pro tablety. Objevují se také problémy s celkovou stabilitou aplikací na displejích s různým rozlišením. Neměli bychom zapomenout ani na skutečnost, že každá nová verze Androidu přináší množství novinek, které je možné implementovat do aplikace – předcházející verze je ale nepodporují a vývojáři mají dilema, jak se s tímto vypořádat.

Ice Cream Sandwich je rozhodně výborný operační systém. Základní otázky však zůstávají nezodpovězeny: Jak nám Google umožní jednoduše najít aplikace přizpůsobené nové verzi Androidu? Jak umožní Google vývojářům, aby si poradili s velkou různorodostí androidových zařízení?

Zdroj: ITnews.sk

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest − = tři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz