Trend Micro zlepšuje zabezpečení OS Android

Jiří Novák | 18.10.2011 | Aktuality, Bezpečnost, Mobilita | Žádné komentáře

Společnost Trend Micro oznámila nejnovější přírůstek do arzenálu Trend Micro Mobile, Trend Micro Mobile Security – Personal Edition. Toto řešení má zajistit ochranu inteligentních telefonů i tabletů, které využívají operační systém Google Android, a obsahuje bezplatný nástroj pro kontrolu aplikací, ochranu ztracených přístrojů a vylepšené zabezpečení, které zajistí blokování hrozeb při surfování po webu, volání i psaní SMS.  Právě bezpečnost OS Android je faktorem, který omezuje jeho nasazení ve firemní sféře.

Popularita přístrojů na platformě Android roste jak mezi uživateli, tak mezi počítačovými piráty. Výzkumní pracovníci Trend Micro zjistili, že počet nových hrozeb zaměřených na přístroje se systémem Android vzrostl od února 2011 o 800 %. Trend Micro Mobile Security – Personal Edition obsahuje také Trend Micro Mobile Security 7, takže jsou mobilní přístroje spotřebitelů lépe chráněny na základě nových dat zjištěných za posledních šest měsíců.

Klíčové funkce řešení Trend Micro Mobile Security – Personal Edition:
•    Antimalwarová kontrola aplikací: Blokuje instalaci nakažených aplikací a související odcizení osobních informací; nástroj App Scanner je volně ke stažení v obchodě Android Market.
•    Ochrana ztracených přístrojů: Z osobního online portálu mohou vlastníci najít ztracený přístroj na mapě Google a na dálku jej uzamknout nebo rovnou vymazat, aby ochránili své osobní informace. Pokud přístroj nelze nalézt, je možné jej zamknout z portálu na adrese www.TrendMicro.com/ilostmyandroid, a když všechno ostatní selže, může uživatel vymazat obsah pomocí obnovení výrobních nastavení. Jako pojistka se přístroj v případě vyjmutí SIM karty automaticky zamkne.


•    Bezpečné surfování, volání a SMS: Tato funkce blokuje online hrozby, jako např. bankovní podvody, blokuje nežádoucí hovory a SMS a také nevhodné webové servery, aby ochránila vaše ratolesti podle vašich osobních zásad prohlížení webů. Díky schopnostem infrastruktury Trend Micro Smart Protection Network, která denně zablokuje přes 5 miliard hrozeb, jsou všechny weby navštívené z prohlížeče daného přístroje kontrolovány za pomoci stejných databází pro kontrolu reputace, které chrání globální klientelu Trend Micro.

Trend Micro Mobile Security – Personal Edition lze stáhnout z obchodu Android Market (hledejte Trend Micro Mobile Security – Personal Edition) – nástroj pro kontrolu aplikací je sice bezplatný, ale tato aplikace nabízí komplexní služby včetně Ochrany ztracených zařízení a Bezpečného surfování, volání a SMS za roční předplatné 19,95 €.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− sedm = dva

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz