VMware rozšiřuje portfolio o aplikace pro lepší správu cloudu a zjednudušení IT prostředí

Markéta Pastuchová | 19.10.2011 | Aktuality, Cloud, Podniková infrastruktura, Software | Žádné komentáře

Společnost VMware představila tři nové řady produktů. Ty jsou podle výrobce navrženy tak, aby zjednodušily a zautomatizovaly správu IT. S výrazným vylepšením produktu VMware vCenter Operations a představením nových řad VMware vFabric Application Management a VMware IT Business Management chce VMware pomoci svým zákazníkům zvýšit hodnotu jejich virtuálního prostředí a dosáhnout agility a ekonomičnosti cloud computingu.

Filozofií správy VMware je snaha o další odstraňování komplexnosti IT napříč všemi oblastmi této správy, a to přes infrastrukturu, aplikace i oddělení IT jako takové. Patří sem možnost vložení a integrace správy do samotné platformy a celková konvergence správy, která by měla vést k zefektivnění procesů. Využity by měly být také analytické postupy a to tak, aby se zákazník mohl dostat na takovou úroveň znalosti a automatizace, která je vyžadována při poskytování IT jako služby. Nové řady produktů proto zjednodušují a automatizují správu IT

Nová řešení VMware pro správu mají pomoci zákazníkům s transformací správy jejich infrastruktury, aplikací a obchodních služeb ve virtuálním a cloudovém prostředí:

  • VMware vCenter Operations Management Suite

Vysoce dynamická podstata infrastruktury cloudu značně převýšila tradiční provozní správu. V březnu představený VMware vCenter Operations zjednodušuje a automatizuje veškeré operace integrací výkonu, kapacity a konfigurace správy. Využívá též analytických dat k dodání informací, které zákazníci žádají a potřebují k aktivnímu zajištění určité úrovně služeb v prostředí cloudu.

Prostřednictvím této aktualizace VMware dál naplňuje svou strategii konvergence správy s hlubší integrací VMware vCenter Capacity IQ a VMware vCenter Configuration Manager. Nové panely a upozornění sladí výkon a kapacitu informací tak, aby identifikovaly akutní problémy, pomohly zákazníkům převést jejich infrastrukturu „na správnou velikost“ a rozpoznat a opravit případné problémy s výkonem způsobené konfiguračními změnami. Navíc bude vCenter Operations Management Suite obsahovat také novou uvědomovací schopnost aplikací, která automaticky objeví a zmapuje vztahy a vzájemné závislosti mezi aplikacemi a jednotlivými částmi infrastruktury, které je podporují. To znamená, že zákazníci budou schopni optimalizovat operační infrastrukturu jakou je bezpečnostní správa a obnova po havárii založená na potřebách aplikace.

  • vFabric Application Management Suite

Přechod ke cloud computingu a výrazný nárůst poptávky po aplikacích nutící organizace se znovu zamyslet nad tím, jak rozvíjejí a spravují aplikace, vede ke vzniku sbližujících se operačních modelů aplikací jako je například „DevOps“. VMware ve snaze pomoci zákazníkovi se zvýšením agility a zlepšením výkonu aplikací představuje novou řadu produktů pro správu aplikací, která majitelům aplikací umožní nasadit a spravovat novou generaci aplikací fungujících na virtuální a cloudové infrastruktuře.

vFabric Application Management Suite zahrne dvě nová řešení, která budou vést aplikační obory ke zjednodušení a sjednocení úsilí vývojářů a provozu. Tyto řady spolu navzájem podpoří přístup k „aktivní správě aplikací“, která IT pomůže držet krok s obchodní poptávkou po změnách v aplikacích. Měla by také efektivněji udržet výkon aplikací a jejich dostupnost v dynamickém prostředí. vFabric AppDirector standardizuje a automatizuje vydání či přechod k aplikacím do jakéhokoli cloudu prostřednictvím velmi jednoduchého postupu se standardizovanými šablonami, komponentními knihovnami a nasazením workflow. vFabric Application Performance Manager umožní zákazníkům proaktivně řídit výkon aplikací ve virtuálním a cloudovém prostředí. vFabric Application Management Suite je optimalizován pro vFabric, ale je možné ho rozšířit i za tento rámec.

  • VMware IT Business Management Suite

S nárůstem služeb veřejného cloudu se role IT oddělení ve firmách vyvinula do role zprostředkovatele služeb pro společnost. Tento vývoj ale vyžaduje, aby se tato role také viditelněji odrazila v nákladech, úrovni služeb a v operacích prodejců. VMware představuje řadu IT Business Management Suite, která je založena na technologiích získaných červnovou akvizicí Digital Fuel společností VMware. Tento produkt by měl uspokojit potřebu IT manažerů po optimalizaci prodejních hodnot IT investic a předávat informace o hodnotách IT v jazyce, kterému budou rozumět i obchodníci.

Nová řada zahrne tři moduly: IT Finance Manager, IT Service Level Manager a IT Vendor Manager. Společně budou shromažďovat data z široké řady finančních zdrojů a soustředit se na analýzy a vytváření modelů, aby tak nabídly vše v jednom od kapitálových, provozních a servisních výdajů IT se smysluplnými ukazateli a zprávami. Produktová řada IT Business Management umožní vedoucím IT rozhodovat se na základě spolehlivých informací ze zdrojů vycházejících z informací o nákladech, riziku, výkonu a souladu. Bude tak moci fungovat jako zprostředkovatel IT služeb při současném zajištění plného souladu s obchodními potřebami.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− šest = tři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz