VMware vCenter Protect Essencials Plus a Go Pro mají zjednodušit IT malých a středních firem

Albert Ryba | 24.10.2011 | Aktuality, Podniková infrastruktura, Software | Žádné komentáře

Společnost VMware představila VMware vCenter Protect Essentials Plus a přichází také se vylepšením produktu VMware Go Pro, díky kterému se zjednoduší správa IT malých a středních firem (SMB).

VMware vCenter Protect Essentials Plus a VMware Go Pro poskytují SMB možnost výběru a flexibilitu a nabízí jim jak možnost nasazení softwaru přímo na místě, tak softwaru jako služby (SaaS).

VMware vCenter Protect Essentials Plus, dříve, Shavlik NetChk Protect, je kompletní správou systému přímo na místě, vytvořenou tak, aby splňovala potřeby SMB. VMware vCenter Protect Essentials Plus nabízí podle slov výrobce bez využití jakéhokoliv zprostředkovatele  snadno nasaditelnou a nákladově efektivní správu fyzických a virtuálních strojů. Přichází také s nasazením pravidelných softwarových aktualizací v 28 jazycích, nalezením aktiv, konfigurací, řízením spotřeby, antivirovou ochranou a zabezpečením koncových bodů. Nové funkce ve VMware vCenter Protect Essentials Plus zahrnují:

  • Nové možnosti skriptování přinášející nárůst efektivity díky tomu, že zákazníkům umožní správu a spuštění skript napříč skupinou počítačů či v celé síti. ITScripts Catalog se bude postupně rozšiřovat spolu s růstem množství skriptů. Desítky skript budou dostupné tak, aby zautomatizovaly úkoly jakými jsou nastavení, údržba, podpora a informace o síti.
  • Vzdálený desktop, který uživatelům umožní využívat Remote Desktop Protocol z „Machine View“ VMware vCenter Protect Essentials Plus a umožní správcům IT vzdálený přístup k cílovému počítači.
  • Konzole VMware vCenter Protect Essentials Plus umožňující více administrátorům současně plnit několik úkolů v tu samou chvíli.
  • Nový sken „Power Status“, který zjistí stav napájení zařízení napříč celou sítí a následně vytváří vlastní reporty, které zákazníci mohou předložit jakékoli energetické společnosti nabízející slevy při úspoře energií.

VMware Go Pro byl poprvé představen v lednu 2011. Tato cloudová služba (SaaS) podle zástupců výrobce zjednodušuje malým a středním podnikům tvorbu, správu, monitorování a bezpečnost jejich IT infrastruktury tím, že jim poskytuje celý balíček služeb určený ke správě jak fyzických, tak virtuálních strojů. VMware Go Pro také umožňuje správu aktualizací a záplat včetně nekritických aktualizací společnosti Microsoft a možnost sledování stavu majetku v IT prostředí SMB. Nové možnosti Go Pro mají dále zjednodušit správu IT malých a středních firem:

  • Zavedením „IT Advisor/IT dohledu“, který kontroluje a hodnotí fyzickou a virtuální infrastrukturu zákazníka a přináší konkrétní doporučení, pokyny, upozornění a opatření, která zákazníkům pomohou optimalizovat jejich prostředí a procesy řízení, zajistit vyšší bezpečnost a rozšířit jejich virtualizovanou infrastrukturu. Pokaždé, když IT Advisor kontroluje prostředí, přináší další nové možnosti, doporučení a upozornění, která zákazníkům pomáhají velmi rychle problém identifikovat a okamžitě jej také řešit.
  • Aktualizace dat a možností správy aktualizací a záplat uživatelům umožňuje vytvářet a označovat celé skupiny počítačů a následně rozvrhnout kontrolu aktualizací a nasazení pro tyto skupiny.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− čtyři = dva

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz