Windows 7 poprvé překonaly podíl Windows XP

Markéta Pastuchová | 06.10.2011 | Aktuality, Analýzy, Software | Žádné komentáře

Microsoft dnes informoval, podle statistik společnosti StatCounter překročil celosvětový podíl uživatelů systému Windows 7 poprvé v historii podíl uživatelů Windows XP.

Podle říjnových údajů překročil podíl Windows 7 hranici 40 procent, zatímco podíl Windows XP klesl pod 39 procent. Nicméně tento výsledek je dán specifickou metodikou StatCounteru a například konkurenční společnost Net Applications uvádí podíl 50,5% podíl Windows XP a jen 32,42% podíl Windows 7. Takže podle těchto údajů k překonání „xpéček“ ještě jen tak nedojde.

„Windows XP byl velmi populární systém, na který dodnes nedá řada lidí dopustit. Od jeho vydání v roce 2001 však uběhla dlouhá doba, během které se vývoj posunul opět dál, a uživatelé objevili, že Windows 7 jim může nabídnout mnohem více možností pro práci i zábavu. A nejedná se jen o samostatný systém, ale také o možnosti dnešního hardwaru, které nová verze lépe využívá,“ říká Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

Windows 7 doznal podle Microsoftu údajně oproti předchozím verzím systému vylepšení nejen v oblasti stability, výkonu či bezpečnosti, ale především v oblasti funkcí a uživatelského prostředí.

Prostřednictvím knihoven mohou uživatelé například uspořádávat různé typy souborů a dokumentů, vyhledávat v nich a sdílet je s ostatními. Pouhým přetažením myší mohou snadno uspořádat okna programů vedle sebe. Nastavení systému, informace o aktuálním stavu nebo připojení k bezdrátovým sítím patří mezi hlavní funkce, které si uživatelé systému Windows 7 rychle oblíbili.

Na hlavní panel systému Windows 7 mohou také uživatelé jednoduše připínat nejpoužívanější aplikace a díky seznamům odkazů (tzv. jumplisty) mohou kliknutím pravého tlačítka myši na ikonu rychle najít naposledy otevřené, nejčastěji používané nebo trvale připnuté soubory. Ve spojení s prohlížečem Internet Explorer 9 nabízí Windows 7 uživatelům rovněž možnost využívat připnutí k hlavnímu panelu a seznamy odkazů i pro rychlý přístup k jejich oblíbeným webovým službám.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm − čtyři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz