Windows, IE a další software Microsoftu čeká 23 oprav

Markéta Pastuchová | 07.10.2011 | Bezpečnost, Software | Žádné komentáře

Společnost Microsoft v rámci svých pravidelných balíčků oprav, které jsou uvolňovány vždy každé druhé úterý v měsíc, opraví celkem 23 chyb ve svých produktech.

Říjen je měsícem, v němž většina bezpečnostních expertů po oddychovém září očekávala větší dávku záplat. Opravy budou rozděleny do osmi aktualizačních balíčků, tzv. bulletinu a zaměří se primárně na operační systémy Windows a na webový browser Internet Explorer (IE). Několik chyb má být ale opraveno i v dalších produktech, viz dále.

Z osmi bulletinu ponesou dva označení „kritické“, což znamená, že opravují přímo exploitovatelné zranitelnosti, což přiznává i samotný Microsoft. Ty by pak měly být pro uživatele i IT administrátory ve firmách klíčové. Nicméně i zbylých šest bulletinů má poměrně vysokou závažnost („důležité“), což je druhý nejvyšší stupeň v žebříčku Microsoftu, takže ani ty by neměly být podceňovány.

Přesné detaily o povaze opravovaných chyb nebyly zveřejněny, nicméně velká část z nich je určena pro všechny podporované verze prohlížeče Internet Explorer, včetně poslední verze IE9. Microsoft také plánuje opravit .Net framework, což je balíček potřebný pro spuštění aplikací vytvořených v prostředí .Net. Ten je součástí Windows od roku 2001, ale patří mezi méně často opravované komponenty.

Další záplata Microsoftu by měla být určena pro Silverlight 4, což je platforma určená pro tvorbu dynamického on-line obsahu a interaktivní práce s ním a Microsoft ji vyvinul za účelem konkurovat Flashi od Adobe.

Mezi další opravy má patřit záplatování Microsoft Host Integration Serveru či pro podnikové uživatelé důležité VPN platformy Forefront Unified Access Gateway 2010. Ta totiž umožňuje firemním uživatelům vzdáleně se připojovat se k firemním aplikacím i mimo kancelář, resp. mimo firemní síť.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− čtyři = pět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz