ČR rekordmanem v počtu domén zabezpečených pomocí DNSSEC

Albert Ryba | 22.11.2011 | Aktuality, Bezpečnost, Internet a služby | Žádné komentáře

Doména .cz je v současnosti se svými téměř 150 000 doménami zabezpečenými pomocí technologie DNSSEC na pozici světového lídra. Velkou zásluhu na tom má i sdružení CZ.NIC, které DNSSEC v České republice zavedlo již v říjnu 2008 a dále ho aktivně podporuje.

Technologie DNSSEC je rozšířením systému DNS směrem k většímu zabezpečení doménových jmen a snižuje výrazně možnost jejich zneužití. Například riziko odposlechu e-mailů, phishingu, podvržení informací pod cizím jménem atd. je s DNSSEC minimální. DNSSEC tedy představuje pro majitele i uživatele domén bezpečnostní jistotu.

V České republice podporuje technologii DNSSEC již 32 registrátorů, celkem je podepsáno 148 947 domén, což je 17 % ze všech zaregistrovaných .CZ domén, kterých je 866 324. Každá šestá doména je tedy technologií DNSSEC zabezpečena. Například společnost Active 24, která si drží v nabídce DNSSEC prim díky tomu, že tuto technologii nabízí zdarma k registrovaným doménám, k dnešnímu dni podepsala 100 024 domén, což je 67 % všech zabezpečených domén. Ve světovém měřítku podporuje DNSSEC již 84 doménových koncovek, mezi nejznámější patří  například .com, .eu, .info.

Bližší informace o této technologii najdete v článku Jak funguje DNSSEC na webu sdružení CZ.NIC.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


tři + = devět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz