HP Slate 2 – podnikový tablet s Windows

Albert Ryba | 07.11.2011 | Aktuality, Hardware | Žádné komentáře

Společnost HP oznámila nový tablet HP Slate 2  s funkcemi multitouch (multidotykové ovládání), multitasking (možnost spuštění několika aplikací současně) a se zabudovanými bezpečnostními prvky. Narozdíl od konkurentů jako Lenovo, Cisco či Dell, kteří vsadili ve svých podnikových tabletech na OS Android, a po neúspěšných experimentech s WebOS, se chce nyní HP pokusit prorazit s klasickými Windows.

Tablet HP Slate 2 má být vhodný pro využití v podnikové sféře a na vertikálních trzích, jako je vzdělání, zdravotnictví, státní správa a obchod, kde práce často odvádí uživatele od tradičního kancelářského stolu. Je vybaven plnohodnotným operačním systémem Microsoft Windows 7 a váží 0,68 kg. Použití Windows od Microsoftu sice přinese možnost provozovat tradiční aplikace, ale tento operační systém bývá poměrně často kritizován za to, že pro použití v tabletech není příliš vhodný (jak z hlediska ovládání, tak i pro vysokou spotřebu) a změnu mají přinést až chystané Windows 8.

HP Slate 2 má dále displej o úhlopříčce 22,6 cm (8.9”) s funkcí multitouch. Lze ovládat dotykem prstů anebo dotykovým perem (stylusem), včetně klávesnice Swype.

Tablet je vybaven procesorem Intel Atom Z670 s technologií mSATA SSM pro rychlejší nastartování a delší životnost baterie, která má být až 6 hodin. Mezi další hardware a software patří:

—  Čip TPM Embedded Security Chip, který chrání data, od emailů až po informace na harddisku.

—  HP ProtectTools Embedded Security dává uživateli možnost nastavit čip TPM pro vyšší zabezpečení pomocí nástrojů pro ověření identity a bezpečný email a podporuje aplikace chráněné digitálním certifikátem.

—  Podpora BIOS pro Computrace Pro má bránit krádežím dat tím, že oprávněným uživatelům umožňuje dálkově vymazat data ze souboru, adresářů či operačního systému.

—  HP Connection Manager nabízí prostřednictvím jednotného uživatelského rozhraní snadnou správu bezdrátových připojení, včetně Wi-Fi, Ethernet, Bluetooth a volitelného zabudovaného připojení 3G Mobile Broadband pro připojení k internetu a intranetu.

Mezi další výbavu patří webová kamera s VGA rozlišením (640 x 480 obrazových bodů) na přední straně pro videohovory a fotoaparát o rozlišení 3 Mpx na zadní straně pro fotografie nebo video. HP Slate Dock zajišťuje připojení periferních zařízení přes dva USB 2.0 porty a jeden HDMI port.

Mimo základní konfiguraci si lze přikoupit stylové doplňky: obal HP Slate Folio, do něhož se kromě tabletu vejde i klávesnice HP Slate Bluetooth, digitální stylus HP Slate Digital Pen a dokumenty či kreditní karty.

Nový tablet HP Slate 2 by měl být na českém trhu dostupný na přelomu listopadu a prosince 2011. Jeho lokální cena nebyla dosud stanovena.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− sedm = dva

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz