RSA rozšiřuje DLP řešení proti ztrátě dat o tablety a smartphony

Albert Ryba | 30.11.2011 | Aktuality, Bezpečnost, Mobilita | Žádné komentáře

RSA, bezpečnostní divize společnosti EMC, dnes oznámila vydání vylepšené verze svého řešení RSA Data Loss Prevention (DLP) Suite 9.0, sady řešení pro prevenci ztráty dat ve firmách. Nejnovější verze sady RSA DLP Suite přináší vylepšení, jejichž cílem je usnadnit organizacím odhalování, monitorování a odstraňování rizik ztráty citlivých dat napříč infrastrukturou včetně smartphonů a tabletů.

Sada RSA DLP má za cíl poskytnout organizacím informace potřebné ke kvalifikovanému rozhodování z hlediska zabezpečení a řízení bez ohledu na to, zda jsou citlivá data používána z nejrůznějších, neustále se měnících uživatelských koncových zařízení, uložena v rozsáhlých úložištích či zpřístupňována prostřednictvím virtuálních aplikací a počítačů.

Současné organizace musejí řešit otázky zabezpečení obrovských objemů citlivých dat v rámci rozlehlé infrastruktury a zároveň čelí pokročilým ohrožením, která obcházejí tradiční bezpečnostní opatření. Strategický přístup společnosti RSA ke správě zabezpečení využívá funkcí sady RSA DLP Suite, která podle výrobce poskytuje lepší přehled o rizicích hrozících organizaci a vynucuje kontrolní mechanismy, jež tato rizika omezují.

Nová sada RSA DLP Suite 9.0 navíc monitoruje veškeré přenosy dat z virtuálních počítačů a virtuálních aplikací do koncových fyzických zařízení, jako jsou smartphony, tablety či domácí PC. Hlubší integrací s infrastrukturou a uceleným pohledem na rizika se mohou organizace vyhnout potřebě nasazení agentů do různých zařízení.

Pro zjednodušení procesu odhalování a odstraňování rizik ohrožujících data v úložištích kombinuje nová sada RSA DLP Suite funkce prohledávání, tzv. grid-based scanning, s nativní podporou webů Microsoft SharePoint a úložišť systému Microsoft Exchange.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− jedna = sedm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz