SecurID od RSA pro bezpečnější přístup ke cloudovým službám Microsoftu

Albert Ryba | 21.11.2011 | Aktuality, Bezpečnost, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

RSA, bezpečnostní divize společnosti EMC, oznámila, že její řešení pro víceúrovňové ověřování RSA SecurID lze nově integrovat se službou Microsoft Windows Active Directory Federation Services 2.0 (AD FS 2.0). To má zajistit vyšší zabezpečení přístupu uživatelů ke cloudovým službám a aplikacím.

RSA SecurID odstraňuje „slabý článek“ ve formě nevhodně zvolených hesel, protože vynucuje silné, víceúrovňové ověřování. Technologie RSA SecurID, navržená jako řešení pro zajišťování zabezpečeného přístupu k podnikovým aplikacím a sítím VPN, má také za cíl zvýšit uživatelský komfort a umožnit dosahovat vyšší efektivity ve správě a podpoře identit a přístupu.

Tato integrace umožňuje organizacím poskytovat uživatelům zabezpečený přístup ke cloudovým webovým aplikacím Office 365, jako je například Microsoft Exchange Server. Řízení zabezpečeného, federovaného přístupu má umožnit organizacím zvyšovat ochranu vzdálených uživatelů i při práci s aplikacemi nasazenými mimo vlastní interní síť.

Celá řada největších a nejnáročnějších organizací nasadila své na cloudové platformě Windows Azure. Microsoft AD FS 2.0 představuje službu na bázi tokenů zabezpečení (STS), která umožňuje federaci identit napříč IT systémy a napříč organizacemi prostřednictvím centralizace ověřování a autorizace uživatelů a také prostřednictvím jednotného přihlašování (single sign-on, SSO) k webovým aplikacím a službám nasazeným prakticky kdekoli, včetně hraničních sítí, partnerských sítí i cloudu.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− šest = dva

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz