Stratasys nabízí balíčky pro profesionální 3D tisk

Albert Ryba | 29.11.2011 | Aktuality, Hardware | Žádné komentáře

Společnost Stratasys uvádí ve vybraných evropských zemích včetně ČR dva komplexní balíčky Pakety uPrint SE 3D Print Pack a uPrint SE Plus 3D Print Pack pro 3D tisk, které jsou vybaveny vším, co firmy potřebují pro tisk 3D modelů. Každý paket obsahuje 3D tiskárnu uPrint, spotřební materiál pro zahájení provozu, systém pro odstranění podpory a rozpouštěcí prostředek.

Jedná se o profesionální řešení, čemuž odpovídají i ceny. Paket s uPrint SE stojí v přepočtu 12 240 € a paket s uPrint SE Plus stojí 16 100 €. I tak jde ovšem v této kategorii o nižší cenovou třídu. 3D tisková zařízení uPrint SE a SE Plus nahrazují dosavadní modely uPrint a uPrint Plus. Nová zařízení jsou k dostání také samostatně pro ty, kdo nechtějí kupovat celý paket, a to za cenu 10 700 € respektive 14 550 €.

Nová verze s označením SE nabízí podstatně větší kapacitu – na cívce je k dispozici o 40 % více materiálu. Cívky nyní obsahují 688 cm3 materiálu namísto 491 cm3 u předchozích verzí uPrint. To umožňuje delší dobu tisku bez zásahu obsluhy, než bylo dosud možné, a vyžaduje méně času na výměnu cívek.

Obě 3D tiskárny používají rozpustný podpůrný materiál SR-30, který údajně umožňuje rychlejší odstranění podpory a tedy rychlejší výrobu dílů, než dříve. Tento materiál se pak podle výrobce rozpouští až o 50 % rychleji, než dosavadní podpůrný materiál.

3D tiskárny Stratasys kladou důraz na malý prostor, stačí jim plocha zhruba 64 x 66 cm, dále na použití nevyžadující speciální obsluhu a pro tisk využívají materiál ABS.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ pět = sedm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz