Třetí česká Wikikonference

Albert Ryba | 18.11.2011 | Aktuality, Události | Žádné komentáře

Třetí česká Wikikonference proběhne 26. listopadu 2011 od 9:00 hodin v Ballingově sále Národní technické knihovny, Technická 6/2710, Praha 6 – Dejvice.

Wikikonference nabídne dva bloky pro zájemce o projekty typu wiki – první bude o tom, jaké jsou obecné zásady společné práce metodou wiki, a to na internetu i v běžném životě mimo síť a druhý se pak zaměří na podrobnější informace ze života české Wikipedie a jejích sesterských projektů z rodiny Wikimedia.

Detailnější informace o programu:
V Ballingově sále Národní technické knihovny vystoupí 26. listopadu řadoví wikipedisté, odborníci z praxe i někteří pozvaní hosté, např. odborník na nakladatelskou praxi Jan Halada, člen Pirátské strany Mikuláš Ferjenčík či wikipedista, filosof a vysokoškolský pedagog profesor Jan Sokol. Ten se zúčastní závěrečného diskusního panelu, jehož tématem bude mnohavrstevný vztah Wikipedie, její komunity a sdružení Wikimedia Česká republika.

Představen bude i blok souvisejících vystoupení, v nichž Petr Kadlec (Wikimedia ČR) a Kristýna Kožuchová (NTK) pohovoří o možnostech práce s metadaty na Wikipedii a o jejich propojitelnosti s projektem Polytematický strukturovaný heslář, který se vytváří právě na půdě NTK.

Součástí programu konference je i vyhlášení laureátů čtvrtého běhu Cen za rozvoj české Wikipedie. Vítězové opět obdrží skleněnou plastiku s logem Wikipedie, netbook a další ceny. Wikimedia Česká republika organizuje Ceny od roku 2009 proto, aby přispěla k tvorbě encyklopedických článků o důležitých, ale méně atraktivních tématech, ke kterým je třeba přitáhnout autory zvláštní motivací.

Kompletní program a možnost registrace (zdarma) najdete na adrese http://www.wikikonference.cz/.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest − = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz