Virtuální akademie Microsoftu nabízí IT školení zdarma

Albert Ryba | 30.11.2011 | Aktuality, Ostatní | Žádné komentáře

Začínající vývojáři, správci sítí, IT manažeři, pracovníci help desku a další, kdo mají na starosti firemní IT, mohou ke svému rozvoji využít nový web Microsoft Virtual Academy (MVA) www.microsoftvirtualacademy.com. Tento výukový portál si klade za cíl poskytnout přístupnou formou výukové materiály a systémem znalostních testů zvyšovat kvalifikaci IT pracovníků. Služba je nabízena zdarma, k jejímu využívání je potřeba se zaregistrovat účtem Live ID využívaným pro přístup ke službám Microsoftu.

Stále aktualizovaná a rozšiřovaná nabídka virtuálních kurzů, resp. školení, zahrnuje v současné době například videozáznamy přednášek o Microsoft virtualizaci pro VMware profesionály. Součástí jsou zajímavosti a tipy spojené s Hyper-V, clusteringem, nástroji rodiny System Center a řešeními privátního cloudu. Kromě toho jsou k dispozici i kurzy věnované platformě Windows Azure nebo cloudové službě Office 365.

Za shlédnutí video-přednášek a složení znalostních testů jsou „virtuální studenti“ bodováni a mohou tak porovnávat svoji úroveň s ostatními IT odborníky jak celosvětově, tak i v rámci České republiky. Počet bodů řadí každého účastníka do úrovně Bronze, Silver, Gold nebo Platinum, přičemž ti, kteří dosáhnou na posledně jmenovanou nejvyšší úroveň, se podle Microsoftu mohou údajně těšit na blíže nespecifikovanou odměnu.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− čtyři = dva

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz