Co nabízí moderní nástroje pro systémové inženýrství?

Albert Ryba | 10.12.2011 | Software | Žádné komentáře

Systémové inženýrství není žádnou novinkou poslední doby, ale oborem využívaným v praxi již desítky let a jehož cílem je umožnit firmám sjednocení jednotlivých systémů výrobku do funkčního celku, tj. vidět ho jako komplexní fungující systém.

Systémové inženýrství je metodou efektivní kombinace znalostí z jiných inženýrských oborů a vědeckých disciplin k řešení širokého okruhu inženýrských problémů. Pravděpodobně nejdůležitějším aspektem systémového inženýrství je jeho příspěvek k rozvoji nových technologických možností s důrazem na jejich co nejrychlejší využití a také s ohledem na ekonomická a technická omezení.

V dnešní době se systémové inženýrství neobjede bez sofistikovaných softwarových nástrojů, které umožňují řídit požadavky, modelovat, simulovat vlastnosti výrobku i je testovat. Díky tomu pak mohou firmy snáze vyrábět komplexní a sofistikované produkty. Softwarové nástroje umožňují vidět, co se stane s celkem, když některá z částí vypoví službu a také provést odpovídající úpravu.

Na vývoji komplexních produktů se dnes běžně podílí řada různorodých týmů a softwarové nástroje pro systémové inženýrství sdružují procesy v rámci jedné platformy. Umožňují tak propojení , komunikaci a spolupráci jednotlivých týmů.

Softwarové nástroje dále umožňují řídit požadavky, modelovat, simulovat vlastnosti výrobku i je testovat. Dále tyto nástroje umožňují vizualizovat, co se stane s celkem, když některá z částí vypoví službu a také provést odpovídající úpravu. Dále tento software pro systémové inženýrství zaručuje firmám dodržování regulačních požadavků a slibuje zrychlení, zlevnění a zefektivnění procesů. Firmy také mohou získat dokumentaci přímo z virtuálního modelu. Části modelů lze také ukládat pro budoucí použití v jiných produktech.

Více o tom, jak softwarové nástroje pro systémové inženýrství fungují v praxi a co umožňují najdete v animovaném videu (v češtině) od společnosti Dassault Systèmes:

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ šest = jedenáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz