EMC rozšiřuje nabídku školení pro cloud computing a big data

Albert Ryba | 08.12.2011 | Aktuality, Cloud, Ostatní | Žádné komentáře

Společnost EMC oznámila spuštění nových školení a certifikací EMC Proven Professional, jejichž cílem je pomoci organizacím zajistit si nezbytné nové dovednosti a připravit se na nedostatek specialistů v oblastech cloud computingu a datové analýzy.

Školení EMC pro cloud computing nyní zahrnuje program EMC Cloud Infrastructure and Services, a školení a certifikace na expertní úrovni EMC Cloud Architect IT­as-a-Service. Tato nabídka přitom staví na školicím a certifikačním programu EMC Cloud Architect jako oborově prvního „otevřeného“ školicího a certifikačního programu pro cloud computing, který se zaměřuje na principy, osvědčené postupy a podkladové technologie nejčastěji používané v oboru a nikoli na produkty pouze určitých výrobců.

Podle nejrozsáhlejšího globálního průzkumu mezi členy komunity datových specialistů, jehož výsledky byly zveřejněny společností EMC, je nejčastěji uváděnou překážkou v implementaci datové analýzy v organizacích nedostatek zaměstnanců s odpovídajícími dovednostmi či znalostmi. 65 % datových specialistů se přitom domnívá, že v budoucnosti poptávka po datových specialistech a analytických týmech ještě dále převáží nabídku odpovídajících odborníků. Na tato zjištění reaguje společnost EMC uvedením nového školicího a certifikačního programu Data Science and Big Data Analytics. Jeho „otevřené“ osnovy mají pomoci vychovávat specialisty, kteří dokáží z velkých objemů dat nově vytvářených a zachytávaných organizacemi získávat větší hodnotu a přehled a dosahovat tak konkurenční výhody.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− dva = čtyři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz