Exchange 2010 SP2 rozšiřuje možnosti přístupu k e-mailům

Markéta Pastuchová | 06.12.2011 | Internet a služby, Mobilita, Software | Žádné komentáře

Microsoft uvolnil aktualizaci pro Exchange Server 2010, což je softwarové řešení pro práci s e-maily a pro sdílení zdrojů ve firmách. Nově vydaný Service Pack 2 podle Microsoftu nejen opravuje řadu chyb, ale přináší i řadu nových funkcí, které reagují na změny v potřebách firem.

Mezi hlavní novinky v Microsoft Exchange 2010 SP2, které byly do produktu zakomponovány údajně na základě zpětné vazby zákazníků, patří zejména zaměření na rozšiřující se využití podnikových e-mailů, které rozšiřuje množství možných scénářů nasazení a také nabízí podporu pro velké spektrum různých přístrojů.

Jedna z novinek, nazvaná Outlook Web Application (OWA) Mini, nabízí možnost přistupovat do e-mailových schránek a adresářů i z přístrojů s pomalým internetovým připojením a s nízkým rozlišením displeje. Tento mini-browser může být použit také jako alternativa k nutnosti synchronizovat všechny data s telefonem, což nemusí být ve všech situacích vhodné.

Další nová funkce umožňuje rozdělit firemní adresář kontaktů (global address list) do menších segmentů a tím tak vytvořit virtuální skupiny uživatelů. I když podobnou funkci nabízely i předchozí Exchange, aktualizovaná verze tento krok automatizuje tak, že nevyžaduje manuální zásahy ze strany IT administrátorů.

SP2 také obsahuje průvodce hybridní konfigurací, který je navržen pro takové organizace, které si přejí používat některé e-mailové účty v rámci služby Microsoft Office 365, zatímco jiné chtějí ponechat na svých interních systémech. Průvodce má za cíl zjednodušit proces archivace dat a také sdílení záznamů v kalendářích a ochranu e-mailů napříč hostovanými i interními účty.

Aktualizace Exchange Serveru 2010 dále umožňuje tiché přesměrování napříč sítěmi pro Outlook Web Access, kdy je nově umožněno, aby žádost OWA klienta byla převedena z jedné implementace Active Directory na jinou. Tato funkce by se pak mohla stát základem pro systém jednotného přihlášení (SSO, single sign-on) ve firmě. Jedná se o systém, kdy uživatel zadá svoje přihlašovací údaje jen jednou a na jejich základě získá přístup ke všem povoleným systémům v rámci SSO. Nasazení SSO má vést ke zjednodušení uživatelského přístupu a k omezení situace, kdy má uživatel řadu účtů, resp. identit a hesel, což vede k jejich častému zapomínání či zaměňování.

Service Pack 2 pro Exchange 2010 dále obsahuje souhrn oprav, které Microsoft vydal od uvolnění prvního servisního balíčku v srpnu 2010. Aktualizace na SP2 pak má podle Microsoftu také vyžadovat, aby organizace aktualizovaly svoje schémata Active Directory, což by mohl být časově náročný proces a je potřeba se na něj předem proto připravit.

Kompletní seznam novinek, poznámky k vydání, požadavky a odkaz ke stažení SP2 pro Exchange Server 2010 najdete na stránkách Technetu.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ sedm = deset

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz