IBM představuje sadu sociálních podnikových aplikací pro tablety

Albert Ryba | 16.12.2011 | Aktuality, Mobilita, Software | 1 komentář

Společnost IBM tento týden představila celkem osm nových aplikací určených primárně pro tablety ke skupinové spolupráci a užívání podnikových sociálních sítí.

Ty mají rozšířit možnosti stávajících podnikových řešení IBM a nejsou tedy použitelné samostatně. Nové aplikace jsou podle zástupců IBM navrženy jsou speciálně pro firemní účely a mají splňovat požadavky firem na efektivitu a spolehlivost. Při vývoji byl kladen důraz na to, aby uživatelé v byznysu stále populárnějších tabletů dostali bezpečná řešení pro komunikaci na podnikových sociálních sítích, spolupráci v reálném čase a mohli se prostřednictvím těchto typů přístrojů účastnit i nejrůznějších konferenčních hovorů, což se dosud uskutečňovalo typicky jen přes firemní počítače.

Nové aplikace IBM jsou k dispozici pro řadu různých modelů tabletů s Androidem a také pro nejpopulárnější iPad od Applu. IBM nabízí následující řešení s cílem pokrýt poptávku rychle rostoucího počtu pracovníků, kteří využívají mobilní zařízení na různých platformách, a vývojářů, již jim poskytují podporu:

· Přístup do podnikových sociálních sítí pomocí iPadu: Aplikace se vyznačuje mimo jiné novým rozhraním uzpůsobeným pro použití na tabletech, jež nabízí unikátní možnosti úpravy dokumentů a je zdarma ke stažení z obchodu App store společnosti Apple pro stávající uživatele IBM Connections.

· Online schůzky: Uživatelé LotusLive Meeting si mohou na zařízeních Android, BlackBerry, iPad, či iPhone zobrazovat sdílené prezentace, bavit se s účastníky schůzek a virtuálně se hlásit o slovo prostřednictvím svých tabletů či jiných mobilních zařízení. Uživatelé softwaru IBM Sametime navíc mohou ze svých iPadů či tabletů s Androidem vést, účastnit se a řídit webové schůzky.

· Instant messaging: Nové mobilní aplikace pro iPad a Android mají umožnit uživatelům IBM Sametime okamžitě reagovat na bezodkladné úkoly a problémy díky instant messaging řešení pro komunikaci ve dvojici nebo ve skupině, upozorněním na pozadí a schopnosti odesílat fotografie přes chat.

· Snazší přístup k e-mailu a kalendáři: IBM Lotus Notes Traveler nyní umožňuje uživatelům e-mailu IBM snadno přidávat widgety na svou domovskou stránku Androidu, poskytuje pohodlný přístup k e-mailům a kalendáři a jediným stiskem tlačítka umožňuje uživatelům volat kontaktům zaznamenaným v kalendáři.

· Přístup k podnikovým dokumentům: IBM Lotus Symphony Viewer, nyní v nabídce obchodů s aplikacemi, umožňuje uživatelům iPadů, iPhonů a přístrojů s Androidem prohlížet si jakékoli ODF dokumenty, tabulky a prezentace.

· Nižší náklady na volání: IBM řešení Sametime Unified Telephony umožňuje zavolat z tabletů uživatelům na jakýkoli telefon prostřednictvím správy směrování hovorů a volby zařízení či zobrazovat jednotné číslo u kontaktu volaného.

1 komentář u článku “IBM představuje sadu sociálních podnikových aplikací pro tablety”

  1. Sten napsal:

    Jednoznačně souhlasím – IBM se opět stává jedničkou a Google apps a Office 365 i s cloudem se mohou kluzat. Zkuste a uvidíme http://www.greenhouse.com

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět − jedna =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz