SAP HANA si lze vyzkoušet v pražské pobočce IBM

Albert Ryba | 12.12.2011 | Aktuality, Ostatní, Software | Žádné komentáře

Technologii SAP HANA je nyní možné vyzkoušet v pražském sídle společnosti IBM Česká republika. SAP High-Performance Analytic Appliance (HANA) je nové řešení pro in-memory computing a tato technologie je od konce listopadu 2011 k dispozici v IBM, kde se s ní mohou seznámit jak zákazníci, tak i obchodní partneři firem SAP a IBM.

SAP HANA je klíčovou technologií pro in-memory computing. Tato technologie se zaměřuje na optimalizaci transakcí, zejména na práci s daty přímo v operační paměti. Nedochází tak k omezování výkonu, který nastává při přístupu na datová úložiště. Technologie navíc transakčním a analytickým systémům umožňuje pracovat v jednotném prostředí díky podpoře tzv. mixed-workload. V konečném důsledku SAP HANA zvyšuje rychlost aplikací a umožňuje zpracování velkých objemů dat v reálném čase.

Společnost IBM poskytuje pro provoz této aplikace svůj hardware (ale řešení samozřejmě může fungovat i na hardwaru jiných výrobců). SAP HANA využívá některé ze speciálních IBM technologií, jako jsou například MAX5 nebo GPFS. Technologie MAX5 nabízí možnost osadit servery s x86 architekturou až dvakrát větší pamětí RAM než je dostupné běžnou architekturou a vycházejí tak vstříc paměťovým nárokům HANA řešení. U velkých řešení SAP HANA přichází v úvahu paralelní file systém GPFS, který umožňuje integrovat více uzlů do jednoho řešení.

Jak ukázaly testy provedené ve spolupráci s IBM, SAP HANA rychlostí výpočtů řádově překonává stávající technologie. Dokáže za hodinu s rezervou zpracovat 10 000 dotazů nad 1,3TB databází, a to při odezvě jen několika vteřin. Svou koncepcí současně zjednodušuje i správu firemního IT – odpadá nutnost preprocessingu dat, snižuje se zatížení databázových serverů a redukuje komplexnost síťové architektury. Pro testování byl použit 32 jádrový server IBM X5 s 500GB operační paměti a testovací databáze vytvořená na základě reálných dat.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ jedna = dva

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz