SAP posílí v nabídce řízení lidských zdrojů

Albert Ryba | 04.12.2011 | Aktuality, Cloud, Ostatní | Žádné komentáře

Společnost SAP oznámila, že kupuje za 3,4 miliardy dolarů firmu SuccessFactors. Díky této akvizici chce společnost SAP posílit svoji cloudovou strategii. SuccessFactors totiž patří mezi významné poskytovatele cloudových nástrojů pro správu a řízení lidských zdrojů ve firmách.

Zástupci SAPu jsou přesvědčeni, že tato akvizice výrazně urychlí vstup jejich firmy do byznysu cloudových aplikací. Akvizice, pokud bude schválena regulátory, by měla být dokončena v prvním čtvrtletí roku 2012 a nákupní cena odpovídá ceně 40 dolarů za akcii, což je o 52 % více, než byla uzavírací cena akcií SuccessFactors v pátek.

Lars Dalgaard, zakladatel společnosti SuccessFactors, se přidá k manažerskému týmu SAPu a bude dále sídlit v kalifornském městě San Mateo a SAP potvrdil, že poskytne koupené společnosti s 1 450 zaměstnanci možnost operovat i nadále nezávisle.

Dalgaard říká, že SAP sdílí vize jeho firmy ohledně cloudu a toho, jak velké příležitosti přináší. Podle něj jsme jen v začátcích rozvoje cloudu a v dalším desetiletí můžeme očekávat jeho famózní rozmach. SAP pak v oficiálním stanovisku potvrzuje, že řešení společnosti SuccessFactors je vysoce komplementární k jeho cloudové nabídce HCM (human capital management) a také k řešení SAP Business ByDesign, díky čemuž dojde k zvýšení komplexnosti portfolia firmy.

Podle dostupných informací má společnost SuccessFactors více než 3 500 zákazníků ve 168 zemích a za třetí čtvrtletí 2011 zvýšila meziročně svůj obrat o 77 %.

Analytik společnosti Forrester Research Paul Hamerman ve firemním blogu uvádí, že cena za kterou SAP SuccessFactors koupil, je asi desetinásobkem jeho obratu, což je poměrně hodně, ale získá díky tomu mnohem silnější postavení v konkurenčním boji právě v oblasti řízení lidských zdrojů a také tím SAP podle něj potvrzuje svůj závazek nabízet software jako službu jakožto svůj klíčový obchodní model.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest − = tři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz