VMware View nově pro Kindle Fire, Mac a Linux

Albert Ryba | 23.12.2011 | Aktuality, Podniková infrastruktura, Software | Žádné komentáře

Společnost VMware představila tento týden dlouho očekávané navitní klienty View pro Kindle Fire, Mac a Linux. Zároveň vydala aktualizace klientů View pro Android a iPad. Cílem je zpřístupnit virtuální pracovní plochu (s příslušnými aplikacemi) zejména operačního systému Windows i na přístrojích s jiným OS, kterých v poslední době rapidně přibývá.

„Stále více lidí chce mít možnost vybrat si zařízení, které nejlépe vyhovuje jejich potřebám ve škole i v práci,“ řekl Pat Lee, ředitel pro koncové uživatele, VMware. „S novými klienty VMware View získají koncoví uživatelé i IT oddělení kompletní, zabezpečené a přístupné virtuální desktopy na zařízeních, která jim nejlépe vyhovují.“

Ačkoliv je dnes nástup nových zařízení s různými operačními systémy v rámci všech průmyslových odvětví běžné, v oblasti vzdělávání je tento trend nejzřetelnější. Laboratoře podporují Mac i Windows desktopy a studenti si nosí vlastní tablety, notebooky a počítače s OS X, Windows a dalšími operačními systémy. Uvedení nových klientů VMware View pro Mac a Linux umožní IT oddělením v rámci školních institucí lepší podporu koncových uživatelů a studentům zajistí dostupnost vlastních aplikací a vyrovnané studijní podmínky v rámci různých zařízení.

„51 % našich fakultních počítačů jsou Macy a jen 29 % našich studentů využívá operační systém Mac,“ řekl Steve Schwarz, vedoucí IT oddělení a AVP of Technology na Fitchburg State University. „Možnost využívat klienta VMware View pro Mac s PCoIP je rozhodující pro rozšíření VDI k těmto uživatelům.“

VMware View je kompletní virtuální desktopové řešení, které má podnikům umožnit snížit bezpečnostní a provozní náklady a zjednodušit správu desktopu. Noví klienti View mají podle výrobce za úkol zajistit:
·    Uživatelský zážitek z desktopu s PCoIP (PC-over-IP) – noví klienti VMware View pro Mac a Linux přináší uživatelům těchto systémů bohatý uživatelský zážitek z desktopu a výkon bez ohledu na podmínky sítě.
·    Optimalizace pro Mac OS X Lion – Systém byl od základů designován pro Mac s podporou pro Lion Full Screen mode, takže uživatelé zařízení Mac mohou přepínat mezi svými Mac aplikacemi a virtuálním desktopem VMware View pouze dotykem trackpadu.
·    Propojení – VMware View klienti pro Mac a Linux jsou hluboce integrováni s VMware View 4.6 a 5 pro snadný setup a propojení.
·    Dostupnost v Ubuntu Software Center – VMware View klient pro Linux bude v nadcházejících týdnech dostupný v Ubuntu Software Center. Uživatelé Linuxu tak mohou nainstalovat klienta VMware View a získají přístup ke svým virtuálním desktopům.
·    Dostupnost v Amazon Appstore pro Android pro zařízení Amazon Kindle Fire – klient pro Android bude brzy dostupný v v Amazon Appstore pro Android. Uživatelé Amazon Kindle Fire tak mohou nainstalovat klienta VMware View a získají přístup ke svým virtuálním desktopům.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


jedna + osm =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz