Amazon nabízí Windows Server zdarma v cloudu

Albert Ryba | 17.01.2012 | Aktuality, Cloud, Software | Žádné komentáře

Amazon odhalil novou nabídku, v jejímž rámci mohou jeden rok testovat zadarmo operační systém Windows Server 2008 R2 v cloudu. Ta platí i pro oblast Evropské unie a služby jsou pro náš region zajišťovány datovým centrem Amazonu v Irsku.

Podle informací společnosti Amazon je možné využívat v rámci její služby AWS (Amazon Web Services) Free Usage Tier operační systém Windows Server 2008 R2 až 750 hodin měsíčně a provozovat zde aplikace podle svojí potřeby. Zájemci si také mohou vybrat z širokého spektra předkonfigurovaných imagů virtuálních strojů Amazonu.

Windows Server od Amazonu běží na tzv. mikro instanci nebo na virtuálním serveru a je podporována jak 32bitová, tak i 64bitová verze.

Služba Free Usage Tier byla oficiálně spuštěna v roce 2010 a má za účel umožnit zejména firmám vyzkoušet si kompletní provoz operačního systému v cloudu, ale dosud v ní byl nabízen jen Linux. I pro ten platí omezení využívání na 750 hodin měsíčně po dobu jednoho roku. Pokud firmy tuto kvótu přesáhnou, budou platit regulérní poplatky, které začínají na 0,02 dolarech za hodinu v případě Linuxu a 0,03 dolaru u Windows Serveru 2008 R2. Sčítá se také provoz více instancí, takže pokud uživatel bude mít aktivní dvě instance Windows Serveru po dobu 400 hodin, v součtu tak půjde o 800 hodin a tedy 50 hodin využití nad rámec bezplatné služby bude zákazníkovi zaúčtováno.

V rámci služby je také v omezeném měřítku možné využívat vyrovnávač zátěže Amazonu (Elastic Load Balancing), úložné služby (S3 a Elastic Block Store) a také databázi SimpleDB. Bližší podmínky najdete na webu služby Free Usage Tier.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− jedna = nula

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz