Amazon spouští NoSQL databázovou službu DynamoDB v cloudu

Jiří Novák | 19.01.2012 | Aktuality, Cloud, Internet a služby | Žádné komentáře

Společnost Amazon ohlásila spuštění nové služby DynamoDB, což je služba spravované NoSQL databáze. Ta podporuje vysokou škálovatelnost, která může flexibilně reagovat na aktuální potřeby. DynamoDB je dostupná v rámci Amazon Web Services (AWS). Dosud byla dostupná v režimu uzavřené bety a testovali jí jak partneři Amazonu, tak i vlastní týmy například pro reklamní platformu používanou Amazonem, službu Cloud Drive či pro služby pro produkty Kindle.

NoSQL databáze se v mnoha ohledech liší od tradičních relačních systémů pro řízení databází (RDBMS) využívajících jazyk SQL a data nevyžadují pevná schémata umístění, což otevírá možnost škálování. Právě škálovatelnost je podle Amazonu hlavním problémem tradičních databází a je vyžadována moderními aplikacemi.

DynamoDB dokáže automaticky rozdělovat data tak, aby co nejlépe odpovídala požadavkům aplikací na latenci a rychlost přenosu. Podobně jako další AWS služby je DynamoDB k dispozici v rámci režimu pay-as-you-go, tedy platby podle využití.

Werner Vogels, CTO společnosti Amazon, říká, že DynamoDB je výsledkem všeho, co se jeho společnost dosud naučila v oblasti budování nerelačních databází pracujících s velkými objemy dat a také ve sféře vysoce škálovatelných cloudových služeb.

DynamoDB ukládá pro co nejvyšší rychlost data na discích typu SSD a ta jsou navíc replikována v rámci několika zón AWS. Zákazníkům by využití cloudových služeb mělo eliminovat starosti s provozem a správou distribuovaných systémů a umožní jim vše využívat během minut, navíc s automatickým škálováním podle potřeby firmy a s vysokým výkonem.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět − = dva

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz