Doména .cz u českých registrátorů zlevňuje

Albert Ryba | 24.01.2012 | Aktuality, Internet a služby | Žádné komentáře

Nejžádanější doménou na českém trhu je stále národní adresa s koncovkou .cz, což není žádným překvapením. Hned několik velkých registrátorů navíc v poslední době snížilo její cenu o desítky korun. Například u Active 24 zaplatí zájemci za její roční registraci nyní 179 korun, Wedos ji nabízí za 125 Kč a společnost Forpsi pak dokonce jen za 90 Kč (ceny jsou uvedeny bez DPH).

Nicméně je potřeba dát si pozor i na výši obnovovacího poplatku po prvním roce, která je u Active 24 konkrétně 239 Kč, u Forpsi pak 165 Kč bez DPH. Jediný Wedos nabízí prodloužení za stejnou cenu jako první nákup.

Co se týká zmíněné popularity domény .cz. zástupci společnosti Active 24 tvrdí, že její podíl na celkovém počtu registrovaných domén je v současnosti více než 60 procent a v loňském roce si koupilo .cz doménu u Active 24 asi 30 tisíc zákazníků. Celkově je podle statistik sdružení CZ.NIC, správce domény .cz, zaregistrováno již více než 890 000 domén .cz a z toho jich je více než 313 tisíc zabezpečeno pomocí technologie DNSSEC.  CZ.NIC navíc hodlá od února o 15 Kč snížit cenu, za kterou mohou registrátoři domény s koncovkou .cz nakupovat (ze současných 140 Kč na 125 Kč), takže je pravděpodobné, že pak zlevní i další tuzemští registrátoři.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm + = devět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz