Google Plus přidává možnost používat pseudonymy

Albert Ryba | 24.01.2012 | Aktuality, Internet a služby | Žádné komentáře

Uživatelé sociální sítě Google+ budou moci ke svým profilům přidat nejrůznější přezdívky a „nicky“ a v určitých případech budou moci vystupovat i kompletně pod pseudonymy. Jedná se tak o výrazný posun v pravidlech a o zvýšení flexibility ve snaze vyjít vstříc požadavkům uživatelů. Informoval o tom viceprezident pro Google+ Bradley Horowitz na svých stránkách.

Google tak uvolňuje svoji striktní politiku ohledně používání skutečných jmen na síti Google Plus. Uživatelé tak mají možnost si přidat do jejich existujícího profilu i přezdívku a noví členové se pak mohou zaregistrovat i čistě pod pseudonymem, ovšem jen za předpokladu, že jsou pod ním známí v on-line prostředí (například v blozích nebo jiných sociálních sítích) nebo v reálném světě.

Dosud Google vyžadoval, aby uživatelé sítě Google Plus používali ke svojí identifikaci jen svoje skutečná jména, ovšem tato politika byla kritizována s tím, že uživatelé by měli mít možnost zakrýt svoji skutečnou identitu z bezpečnostních důvodů, třeba v případě, že jde o politické disidenty či oběti domácího násilí. Nová funkce by měla být nasazena během příštího týdne a podle reakcí na ní lze očekávat případné budoucí změny politiky se jmény uživatelů na síti Google+.

Zástupci Googlu jsou přesvědčeni, že povolení pseudonymů a přezdívek vyřeší nespokojenost uživatelů se stávající situací, i když podle Googlu šlo o opravdu minoritní skupinu. Podle Horowitze navíc drtivá většina uživatelů projde registrací bez problémů a jen zhruba 0,1 % je požádáno o revizi jména. Z toho 60 % případů jsou situace, kdy se člověk snaží registrovat za pomocí nicku místo reálného jména, v dalších 20 % případů jde o pseudonym či nestandardní jméno a zbylé situace jsou specifické profily uživatelů z byznysu, kteří se snaží vytvářet firemní profil jako uživatelský místo toho aby využili k tomu určené Stránky Google+.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− sedm = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz