HP Folio 13 prvním firemním ultrabookem s dlouhou výdrží baterie

Albert Ryba | 30.01.2012 | Aktuality, Hardware, Mobilita | Žádné komentáře

Společnost HP představila svůj první ultrabook určený přímo pro firemní zákazníky, který se od běžných modelů odlišuje mimo jiné tím, že obsahuje silné nástroje pro zabezpečení.

HP Folio 13 nabízí podle výrobce výdrž baterie „až“ 9,5 hodiny, což je v porovnání s ostatními aktuálně dostupnými ultrabooky na trhu hodnota v horním pásmu výdrže. Měl by tak nabídnout možnost pracovat celý „pracovní den“ bez nutnosti nabíjení.

Ultrabook HP Folio 13 je silný 18 milimetrů, úhlopříčka displeje BrightView s HD rozlišením má 13,3″ a hmotnost činí 1,5 kilogramu. Počítače jsou osazeny procesory Intel Core (Sandy Bridge) s technologií Intel Rapid Start, která urychluje start notebooku  a probouzení operačního systému z režimu spánku. Folio 13 je dále vybaveno podsvícenou klávesnicí, celou řadou portů a konektorů včetně RJ-45 nebo USB 3.0 a data jsou ukládána na disk typu SSD s kapacitou 128 GB.

Ultrabook je dále vybavený bezpečnostním TPM čipem, který chrání emailového klienta a informace uložené na disku. Jedná se o technologii určenou uživatelům, kteří kladou zvýšený důraz na zabezpečení dat.

HP Folio 13 disponuje také technologií HP CoolSense, která využívá hardwarové a softwarové metody, jejichž kombinací má být docíleno nižších provozních teplot. Mezi další vlastnosti tohoto modelu patří např. plnohodnotný touchpad HP ImagePad s podporou pokročilých vícedotykových gest, pro které lze použít až tři prsty najednou. HP Folio 13 je vybaveno operačním systémem Windows 7 Professional.

Prostřednictvím volitelného balíčku HP Care Pack je dostupná i tříletá záruka.

Uživatelé, kteří vyžadují pracovní prostředí podobné stolním stanicím nebo přídavné audio, video, síťové nebo USB připojení, mohou připojit HP Folio 13 k volitelné dokovací stanici HP USB 2.0.

Problémem pro některé firmy ale může být cena, která by se měla pohybovat na úrovni 24 499 Kč včetně DPH. Právě to je podle analytiků zatím důvodem, proč se ultrabooky příliš nerozšířily. Nicméně dlouhodobě by ceny měly klesat a například Crawford Del Prete, výkonný viceprezident a vedoucí výzkumného týmu IDC, očekává, že ultrabooky znovu oživí zájem o kompaktní počítače, a odhaduje, že v roce 2015 se na světový trh bude dodávat již 95 milionů ultrabooků ročně.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm − = tři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz