Kerio Operator 1.2 rozšiřuje funkce IP telefonie

Markéta Pastuchová | 24.01.2012 | Aktuality, Internet a služby | Žádné komentáře

Společnost Kerio Technologies uvedla na český trh novou verzi svojí softwarové telefonní IP ústředny. Kerio Operator 1.2 má za cíl umožnit malým a středně velkým organizacím zlepšit komunikaci, snížit náklady za telefonní hovory a nabídnout neomezené spojení – a to při důrazu na snadné ovládání pro uživatele a jednoduchou údržbou pro správce IT.  Tato vylepšená verze softwarové ústředny Kerio Operator je vystavěna na protokolu SIP VoIP a open source ústředně Asterisk 1.8.

Kerio Operator 1.2 nyní podporuje kartu Digium TDM410 s moduly FXO pro připojení analogových telefonních linek. Organizace tak mohou interně využívat všech pokročilých funkcí telefonní IP ústředny Kerio Operator a postaru přitom zůstat ve spojení s vnějším světem. Operator 1.2 dále spolupracuje s programem Kerio Control, který je dodávaný s nastavením respektujícím potřebnou šířku pásma pro srozumitelnou a nepřerušovanou hlasovou SIP komunikaci.  Řešení nabízí rovněž propojení s programem Kerio Connect a umožňuje uživatelům pracovat s hlasovou poštou přímo v jejich e-mailové schránce.

Kerio Operator 1.2 lze zakoupit buď jako softwarové zařízení s vlastním zabezpečeným operačním systémem nebo jako virtuální VMware zařízení umožňující rychlé zapojení do produkčního prostředí na standardním hardwarovém vybavení. Na vybraných trzích je k dispozici jako jedno ze dvou přednastavených hardwarových zařízení – Kerio Operator Box.

Mezi nově přidané vlastnosti ve verzi 1.2 patří:
· Vyzvedávání hovorů – Funkce umožňuje uživatelům přijmout na svém telefonu i hovory, které vyzvánějí na jiné lince ve stejné kanceláři nebo dokonce i v jiné virtuální kanceláři, nazývané „zóna“ či „místnost“. V prvním případě jim stačí znát číslo volané linky, ve druhém potřebují speciálně nastavený kód.

· Podpora Busy Lamp Field (BLF) – Tato funkce je užitečná zejména pro recepční. Světelné LED indikátory ukáží, zda je příslušná linka volná, obsazená či na ní vyzvání příchozí hovor.

· Automatická konfigurace telefonů – Automatické nastavení pomocí funkce “plug-and-play” usnadňuje nastavení nově zapojených telefonů do sítě. Funkce podporuje celou řadu oblíbených telefonů, jako například Cisco, Linksys, Polycom a Snom.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ čtyři = třináct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz