Lenovo ThinkPad X1: Hybridní notebook pro byznys se dvěma procesory

Albert Ryba | 10.01.2012 | Aktuality, Hardware, Mobilita | Žádné komentáře

Společnost Lenovo se podobně jako někteří další výrobci rozhodla experimentovat s takzvanými hybridními notebooky, které jsou osazeny jak procesorem x86, tak současně i procesorem s architekturou ARM. Například Dell již v roce 2009 v hybridních noteboocích Latitude Z nabídl alternativní pracovní prostředí označovaní jako Latitude On, které běželo na úsporném čipu ARM a bylo jej možné používat pro základní činnosti na webu, zatímco pro plnohodnotnou práci pak byly k dispozici Windows a procesor x86.

Lenovo se se svým novým byznysovým 13,3“ notebookem ThinkPad X1 vydává podobnou cestou s tím, že zde se režim běhu na procesor ARM (jedná se o dvoujádrový čip Qualcomm Snapdragon APQ8060 s frekvencí 1,2 GHz) jmenuje Instant Media Mode, zkráceně IMM. V jeho rámci má uživatel k dispozici podle informací společnosti Lenovo operační systém založený na Linuxu (jiné zdroje pak hovoří o Androidu 2.3) a vyhrazený úložný prostor 16 GB. Do režimu IMM lze přejít přímo z Windows kliknutím na ikonu na pracovní ploše. Instant Media Mode má podobně jako prostředí Latitude On u Dellu sloužit k základním činnostem, jako je například surfování na webu či odepisování na e-maily, prohlížení fotografii a videa či poslech hudby. Výdrž baterie v tomto režimu pak má být podle zástupců společnosti Lenovo až 10 hodin.

Nový hybridní notebook Lenovo ThinkPad X1 je také vybaven technologií RapidCharge, jež má být schopná do 30 minut nabít baterii až na 80 procent kapacity. Mezi další výbavu notebooku X1 patří x86 procesory Core i3, i5 a i7 podle zvolené konfigurace, webkamera, bezdrátové připojení, operační systém Windows 7 a váha je pod 1,8 kg. Displej je chráněn odolným sklem Gorilla Glass a podniky ocení technologii pro vzdálenou správu Intel vPro, šifrování pevného disku či čtečku otisků prstů.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ čtyři = devět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz