Microsoft uvolnil System Center 2012 RC pro správu privátních cloudů

Albert Ryba | 20.01.2012 | Aktuality, Cloud, Software | Žádné komentáře

Rychlejší reakce na potřeby zákazníků, optimalizace nákladů na IT a silnější konkurenceschopnost jsou jen jedny z mnoha otázek, které v současnosti firmy v Česku řeší. Microsoft se snaží jako odpověď na tyto požadavky nabídnout nové integrované řešení pro vytváření a správu priváního cloudu System Center 2012, který je od tohoto týdne k dispozici ve verzi Release Candidate.

Privátní cloud je určitým evolučním krokem ve správě a způsobu využívání IT infrastruktury. Vychází z neustále rostoucích požadavků na efektivnější a transparentnější využívání. Cílem je zejména škálování dodávaných aplikací a služeb na základě obchodních potřeb společnosti. Řešení System Center 2012 má firmám v této souvislosti umožnit:
- budovat a provozovat privátní cloudy podle svých možností a potřeb,
- optimalizovat vytvoření, nasazení a ekonomiku privátních cloudů,
-soustředit se na provoz byznysových aplikací a na dodávané IT služby.

Nástroj System Center 2012 integruje osm produktů do jediného uceleného řešení, které podle slov Microsoftu klade důraz na jednoduchou implementaci a nižší finanční nároky. K dispozici je v edicích Standard a Datacenter. Licence edice Datacenter se vztahuje na neomezený počet virtuálních strojů a zákazníci tak mohou rozšiřovat privátní cloudy bez dodatečných licenčních nákladů na virtualizaci svojí infrastruktury a aplikací.

Zkušební verzi System Center 2012 Release Candidate najdete (spolu se 180 denní zkušební verzí Windows Serveru 2008 R2 SP1) ke stažení zde.

Microsoft také odhalil upravené licenční podmínky, detaily jsou k dispozici na webu Technet.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


tři + devět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz