Nákupy z mobilních přístrojů v ČR rostou o stovky procent

Albert Ryba | 28.01.2012 | Aktuality, Analýzy, Internet a služby | Žádné komentáře

Chování nakupujících se v loňském roce výrazně změnilo. Nejen že e-shopy v Česku zaznamenaly nárůst návštěvnosti o zhruba 30 %, ale došlo také meziročně k více než pětinásobnému zvýšení přístupů z mobilních telefonů a tabletů. Tato skutečnost by měla být pro provozovatele impulzem k inovacím svých internetových obchodů, aby odpovídaly požadavkům uživatelů a byly i nadále konkurenceschopné.

Zveřejněné údaje jsou výsledkem statistik společnosti H1 (která je součástí skupiny Ataxo) za období od 1. října do 23. prosince v letech 2010 a 2011.

Agentura v uvedených obdobích monitorovala nejen celkovou návštěvnost internetových obchodů, ale také se zaměřila na přístupy z různých zdrojů k těmto obchodům, tedy kolik z návštěv bylo uskutečněno z mobilních zařízení, ze srovnávačů cen zboží, jakým je například Heureka, nebo přes internetové vyhledávače jako jsou Google a Seznam.

Výsledky ukazují, že se přes srovnávače zboží zvýšila návštěvnost internetových obchodů, které agentura H1 sledovala, celkem o 34 %, přes vyhledávače pak o 11 %. Zcela největší nárůst ale zaznamenalo využívání přístupů z mobilních zařízení – ze smartphonů a tabletů, kde došlo k nárůstu návštěv sledovaných e-shopů o celých 420 %.

Provozovatelé e-shopů by tedy měli tento posun reflektovat a podle analýzy společnosti Optimics je na čase investovat do redesignu webu, aby reflektoval nové trendy. Těmi jsou například zjednodušení stránek dané tím, že na internetu je mnohem více nezkušených uživatelů či kvalitní mobilní podoba, která by neměla být jen kopií běžné verze webu, ale měla by zohledňovat kontext mobilního uživatele. Více viz článek Investujte do redesignu firemního webu, radí odborníci.

Podle zástupců společnosti H1 se během několika málo let internetové obchody posunuly z okrajových hráčů ve stabilní elementy v oblasti retailu, které v Česku využívají statisíce lidí.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm − = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz