Nokia představila smartphony Lumia 900 s Windows Phone a s podporou 4G

Albert Ryba | 10.01.2012 | Aktuality, Mobilita | Žádné komentáře

Společnost Nokia na veletrhu CES v Las Vegas představila svůj další smartphone s Windows Phone 7.5 Mango s označením Lumia 900.

Nový model představil přímo CEO společnosti Nokia Stephen Elop na tiskové konferenci spolu se Stevem Ballmerem z Microsoftu. Nokia tak rozšiřuje řadu smartphonů Lumia 710 a 800, které byly uvedeny v říjnu (více o nich najdete zde). Nové smartphony s podporou 4G sítí (LTE) budou zatím k dispozici u amerického operátora AT&T, který je podle Ballmera největším operátorem nabízejícím Windows Phone. Nicméně i tak je podíl Windows Phone na trhu zanedbatelný, v USA je údajně menší než 3 % a celosvětově je ještě nižší. Steve Ballmer situaci okomentoval slovy, že pro prodej smartphonů s Windows Phone je poměrně hodně prostoru, což je skutečně pravda.

Představení nových smartphonů v USA je pro Nokii důležitý krok, protože v minulosti na tomto velkém trhu neměla příliš úspěch. Přístroje Nokia 900 by pak měly být dodávány v řádu několika týdnů.

Nokia zatím nespecifikovala parametry nových smartphonů a jen zdůraznila údajně vysoce kvalitní přední a zadní kameru. V různých blozích se ale již objevily informace, které tvrdí, že displej v smartphonu Lumia 900 bude mít úhlopříčku 4,3“ a bude vyráběn technologií AMOLED, jednojádrový procesor Qualcomm Snapdragon MSM8255T poběží na frekvenci 1,4 GHz, baterie bude mít kapacitu 1830 mAh a dále budou smartphony vybaveny úložným prostorem 16 GB. Fotoaparát by měl mít rozlišení 8 megapixelů. Ceny zatím nebyly oznámeny, ani to, kdy bude Lumia 900 dostupná na evropském trhu. Více viz video z tiskové konference:

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− dva = dva

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz