Novell představuje Open Enterprise Server 11

Albert Ryba | 03.01.2012 | Aktuality, Software | Žádné komentáře

Společnost Novell oznámila dostupnost platformy Open Enterprise Server 11. Nejnovější verze je postavena na SUSE Linux Enterprise Serveru 11 SP1 a nabízí podle zástupců Novellu větší flexibilitu a širší možnosti využití. Open Enterprise Server 11 má dále zjednodušit a optimalizovat správu souborových a tiskových sítí, takže zákazníci mohou využít stávající investice ke snižování nákladů a zvyšování produktivity koncových uživatelů.

Novell Open Enterprise Server je operační systém pro pracovní skupiny, postavený na platformě SUSE Linux Enterprise. Disponuje souborovými a tiskovými službami podnikové třídy s důrazm na snadnou instalaci i správu. Má také údajně vyhovovat potřebám uživatelů zajištěním interoperability, spolehlivosti a škálovatelnosti. Nejnovější verze rozšiřuje flexibilitu systému SUSE Linux Enterprise 11 SP1 a uživatelům přináší výběr z různých variant podpory, ovladačů a modulů. Zákazníci zároveň mají získat více možností při vývoji aplikací díky nástroji SUSE Studio. S využitím šablon od společnosti Novell jim tento nástroj umožní sestavovat a nasazovat specifická softwarová zařízení v jejich prostředí Novell Open Enterprise Server.

K dalším novinkám v systému Novell Open Enterprise Server 11 patří:
-    Podpora klientů různých platforem – Díky nativní podpoře pro Mac AFP protokol jde o komplexnějí, pokročilý multiplatformní server, který podporuje Windows, Linux a Mac klienty a nabízí vyšší stupeň interoperability a širší možnost volby.
-    Centralizované nasazování serverů – Inovativní funkce pro aktualizaci serveru umožňuje IT administrátorům spravovat aktualizace serverů z jediného místa, čímž přispívá k úsporám času a zdrojů.
-    Dynamic Storage Technology – Funkce pro vícevrstvé ukládání dat umožňuje IT administrátorům využívat automatizované řízení pohybu dat a jejich ukládání tak, aby bylo možné snáze a s nižšími náklady plnit požadavky na shodu s předpisy.
-    Microsoft Active Directory autentizace – Aplikacím založeným na Microsoft Active Directory je umožněna autentizace přímo z Novell eDirectory. To omezuje nehospodárné rozšiřování počtu serverů a snižuje náročnost administrace.

Podrobnější technické i obchodní informace o Novell Open Enterprise Serveru 11 najdete na adrese http://www.novell.com/products/openenterpriseserver.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm − dva =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz