Novell ZENworks Application Virtualization 9 rozšiřuje možnosti tvorby virtuálních aplikací

Albert Ryba | 18.01.2012 | Aktuality, Software | Žádné komentáře

Společnost Novell oznámila dostupnost nové verze aplikace Novell ZENworks Application Virtualization 9. Uživatelé mají nyní přístup ke knihovnám z prověřených zdrojů, mohou v nich vyhledat nejvhodnější uloženou verzi a dynamicky vytvořit požadovanou virtuální aplikaci. Za využití již hotové práce lze analyzovat koncové zařízení a téměř okamžitě pro něj sestavit sadu potřebných virtualizovaných aplikací.

ZENworks Application Virtualization 9 obsahuje přístup k množství předpřipravených webových šablon pro vytváření virtuálních aplikací s otestovanou a optimalizovanou konfigurací. Tyto šablony umožňují administrátorům IT přístup k centrálnímu úložišti s nejaktuálnějšími verzemi běžných aplikací. Vytváření aplikací pomocí šablon podle výrobce údajně zjednodušuje manuální práci, která je ke konfiguraci virtuálních aplikací potřebná. Díky přístupu prostřednictvím webu navíc není nutné aktualizovat ZENworks Application Virtualization pokaždé, když je třeba aktualizovat některou z aplikací, což má snížit náklady a čas potřebný na správu IT.

Další funkce nástroje Novell ZENworks Application Virtualization 9 pro zákazníky zahrnují:
·    Podpora offline streamování – Novell nabízí nejrychlejší adaptivní streamování aplikací v oboru, nyní doplněné o schopnost spouštění streamování aplikací bez stálého webového připojení.
·    „Juke-Boxing“ – Umožňuje spouštět jednotlivé produkty ze sady aplikací v rámci jednoho aplikačního streamu a snižuje tak časovou náročnost a odstraňuje komplikace související se stahováním jednotlivých produktů z různých programových sad, které nejsou v daném prostředí aktuálně využívány.
·    Kontrola nad aplikacemi – Umožňuje nakonfigurovat přenosné virtualizované aplikace tak, aby je mohli spustit pouze uživatelé, kteří splňují předem definovaná kritéria, jako je například členství v Microsoft Active Directory, nebo v případě, že je dané zařízení spravováno prostřednictvím ZENworks. Tato funkcionalita pomáhá IT oddělením dodržovat podmínky licenčních ujednání.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− pět = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz