Open Group vydala nezávislé postupy pro zavádění SOA a cloudu

Albert Ryba | 22.01.2012 | Aktuality, Cloud, Ostatní | Žádné komentáře

Průmyslové konsorcium The Open Group zveřejnilo dva nové průmyslové standardy pro IT profesionály, které mají umožnit lepší integraci SOA (Service Orientated Architecture) a cloud computingu do podnikové infrastruktury. Jedná se o popisy a postupy, které radí jak správně postupovat při implementaci.Ty jsou zcela neutrální vůči řešení nejrůznějších dodavatelů a jsou zdarma k dispozici na webu organizace.

První standard nese označení SOA Reference Architecture (zkráceně SOA RA) a byl vytvořen v rámci stejnojmenného projektu skupinou SOA Work Group. Cílem je pomoci podnikům zhodnotit přínosy, dostupná řešení, definovat roadmapy a referenční architekturu při zavádění SOA.

Na poli SOA standardů pak působí i další organizace, jako například BIAN (Banking Industry Architecture Network), která má za cíl vytvářet standardy v oblasti servisně orientované architektury pro bankovní instituce. Nedávno se k členům BIAN připojila i společnosti IBM.

Druhý zveřejněný standard pojmenovaný Service-Oriented Cloud Computing Infrastructure (SOCCI) je vůbec prvním frameworkem věnovaným cloud computingu od organizace Open Group. Jeho cílem je nastínit koncepce a základní pilíře potřebné pro infrastrukturu podporující SOA a cloudové iniciativy. Má pomoci organizacím začlenit cloudové zdroje a služby do podnikové infrastruktury při dosažení větší flexibility a škálování.

Chris Harding, ředitel pro interoperabilitu v Open Group, k vydání nových standardů říká, že je nezbytné, aby byznys a IT byly v souladu. Publikované standardy pak podle něj pomáhají organizaci jakékoliv velikosti navrhnout a realizovat vlastní cloudová a SOA řešení pro své obchodní cíle.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm − dva =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz