Oracle WebLogic Server 12c pro konvenční i cloudové podnikové IT

Albert Ryba | 12.01.2012 | Aktuality, Cloud, Podniková infrastruktura, Software | Žádné komentáře

Nová verze aplikačního serveru klade důraz na výkon, podporu Java EE 7 i vývojových prostředí, zjednodušuje nasazování a správu kritických aplikací.

Společnost Oracle oznamuje Oracle WebLogic Server 12c, nové verze aplikačního serveru pro klasické podnikové IT prostředí i architekturu cloud computingu. Server je klíčovou součástí rodiny produktů Oracle Fusion Middleware. Přináší nové možnosti pro vývoj, nasazování a provoz aplikací v jazyce Java (platforma  Enterprise Edition, Java EE).

Nová verze umožní zákazníkům a partnerům společnosti Oracle podle slov výrobce snížit celkové náklady na vlastnictví IT a získat větší hodnotu z infrastruktury stávajících aplikací. Pomůže zrychlit vývojový cyklus i nasazování nových aplikací. Podpora platformy Java EE verze 7 má poskytnout vývojářům možnost vytvářet čistší a lépe spravovatelný kód.

Nový Oracle WebLogic Server 12c je integrován s komponentou Oracle Traffic Director (OTD), jež je součástí platformy Fusion Middleware. Tato komponenta nabízí výkon a funkce pro efektivní směrování provozu spolu s dynamicky konfigurovatelným načítáním do vyrovnávací paměti, vyrovnávání zátěže a podporu proxy pro aplikace založené na protokolu HTTP. Součástí aplikačního serveru je i nástroj Oracle Virtual Assembly Builder, který má zjednodušit konfiguraci vícevrstvých podnikových aplikací nebo prostředí virtualizovaná pomocí technologie Oracle VM.

Posílená integrace mezi Oracle WebLogic Server a Oracle Real Application Clusters (RAC) má za cíl automaticky zjistit a opravit chyby v uzlu databáze, což zvyšuje výkon a zjednodušuje správu celého prostředí. Nové možnosti obnovy po selhání umožňují zákazníkům ukládat data jak v úložišti souborů, tak i v databázi; do databáze je možné ukládat také protokoly (logy) transakcí. Bezpečnost aplikací má zvýšit protokol Transport Layer Security 1.2, což je nástupce protokolu SSL.

Aplikační server Oracle WebLogic Server je klíčovou komponentou rodiny nových služeb Oracle Java Cloud Service, platformy pro vývoj, nasazování a správu kritických podnikových aplikací na platformě Java EE. Podporuje řadu vývojových prostředí pro jazyk Java, včetně Oracle JDeveloper, NetBeans a Eclipse. Společnost Oracle umožňuje zákazníkům plynulý přechod z Oracle WebLogic Server 11g na novou verzi.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ šest = deset

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz