Portály Liferay jsou v českých podnicích stále populárnější

Albert Ryba | 24.01.2012 | Aktuality, Internet a služby, Software | Žádné komentáře

Rostoucí zájem českých firem o portálové řešení Liferay zvyšuje konkurenci na trhu a dodavatelé se snaží uspokojit poptávku. Například společnost Adastra informovala, že otevírá specializované oddělení, které by se mělo věnovat speciálně platformě Liferay. Toto řešení v Česku nabízí již delší dobu také třeba společnost IBA CZ, která se nedávno stala Gold Partnerem Liferay.

Liferay je údajně nejrychleji rostoucí portál na současném trhu, který se zaměřuje primárně na firemní sektor. Tato open source platforma je od základu přizpůsobena pro byznys a její architektura navíc umožňuje rychlý vývoj nových komponent. Hlavním zaměřením Liferay je publikace webového obsahu a sociálně orientované funkce podle nejnovějších trendů. Svými vlastnostmi je řešení Liferay vhodné jak pro podnikové portály, tak přímo pro komunikaci na zákazníka.

Hlavním důvodem, proč stále více společností i v Česku přechází na Liferay, je snížení nákladů na vývoj aplikací na platformě Java. Liferay je možné využít jako hlavní podnikovou platformu pro aplikace. Instalace je z technického pohledu otázkou několika málo kroků. Po jejím dokončení získá uživatel přes 60 portletů, s kterými může začít budovat portál.

Také z pohledu IT přináší Liferay také některé výhody. Je připraven pro všechny hlavní operační systémy, aplikační servery a databázové servery. Balíčky jednotlivých instalací jsou dostupné přímo na Liferay portálu, každý balíček je ověřen a po nainstalování je okamžitě funkční. K dispozici je také podpora více než 22 jazykových mutací včetně české lokalizace.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět + = dvanáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz